Úvod > bydlení > Koupelna jako žádná jiná

Koupelna jako žádná jiná

Rubrika: Koupelna    Vyšlo:
Autor:    Foto: DC4 studio
Koupelna jako žádná jiná

Uvažujete o rekonstrukci koupelny nebo vybíráte obklady a dlažbu do nového bytu? Nabídka je v současné době velice široká. Trh nabízí velkoformátovou dlažbu nebo mozaiku, stěny s různými bordurami, obklady s plastickou strukturou nebo hladké, matné a lesklé... Ale co když jste ještě nenarazili na to pravé „ořechové“? V případě, že hledáte něco opravdu originálního, svého, co nikdo nemá, máme pro vás typ.
 
Obklady s fotomotivem

 

Tento druh obkladů se používá na stěny do koupelen, ale můžete ho využít i na zadní desku kuchyňských linek nebo na stěnu u bazénu, sauny a podobně.
 
Výrobce vám vytvoří z podkladu v elektronické podobě keramický obklad v několika různých formátech. Zdrojem může být fotografie, digitálně upravená fotografie, fotomontáž nebo grafika. Záleží jen na vaší fantazii.
 
Pokud si přejete tyto dlaždice použít na všechny stěny, měl by být motiv velmi jemný. V tomto případě raději zvolte místo klasické fotografie spíš grafiku, která je k tomuto účelu již zpracována.

 

Další možnost, jak fotodlaždice aplikovat, je nechat vytisknout velkou fotografii na několik dlaždic a vytvořit tak velký obraz na stěně. V této variantě volte velmi jemně ostatní obklady i další zařizovací prvky, aby interiér nepůsobil příliš kýčovitě.

 

Ideální je použití tohoto materiálu v pásu kolem celé koupelny a zbytek stěn pak již stačí obložit jednoduchým jednobarevným obkladem, aby tento motiv vynikl a byl centrálním prvkem koupelny nebo toalety.

 

Nezapomeňte, že formát fotoobkladu by měl být shodný s formátem ostatních dlaždic, nebo aby se s různými rozměry počítalo dopředu. Také by nebylo vhodné mít jeden typ obkladu v matném a druhý v lesklém povrchu.

 

Je škoda, že tento druh obkladů u nás není příliš rozšířen. Pomocí fotoobkladů se dají realizovat zajímavé a netradiční interiéry koupelen a dalších prostor. Na druhou stranu je jeho použití velmi ošemetná záležitost, a proto je lepší se s výběrem motivu a jeho použitím poradit s bytovým architektem nebo designérem. Doporučujeme nejdříve vytvořit návrh, abyste nebyli po realizaci zklamaní nebo šokovaní. Je to přeci jen velmi citlivá, ale úžasná forma pro originální a osobitou formu úpravy interiéru.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama