Úvod > bydlení > Jak vybrat správnou tapetu

Jak vybrat správnou tapetu

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Foto: modern – interior, themaykazine, wordpress, archiv autorky
Jak vybrat správnou tapetu

Je jedno, kolik investujete do interiérového zařízení. Atmosféra každého prostoru je nakonec ovlivněna řešením stěn, které můžete kdykoliv obměnit nebo zatraktivnit tapetou. Při jejím výběru vám určitě pomůže několik jednoduchých tipů, které jsme pro vás připravili… ¨
 
Počet rolí a cena předem
Tapeta představuje především designový doplněk a tak by se s ní mělo i zacházet. Před její koupí byste měli mít jasnou představu o tom, kam ji budete chtít aplikovat, i o tom, jakou cenu jste připraveni zaplatit za každý metr čtvereční. Ideální je najít takovou tapetu, která vám bude sedět z hlediska estetického i finančního.     

 

V souladu s vašim stylem
Barva, styl, vzor či materiálové řešení tapety by měly korespondovat s interiérem do kterého je určena. Při konkrétním výběru se řiďte vaší představou o finálním efektu, kterého chcete prostřednictvím použití tapety dosáhnout. Pokud máte v plánu místnost ozvláštnit, například barevným akcentem, rozhodněte se pro kontrastní odstín  tapety. Celkový efekt můžete zvýraznit zajímavým vzorem. Jemnější cesta vede přes příbuzná barevná schémata, která jsou v interiéru již použita.  

 

Orientujte se na kvalitu
Kvalita tapety je daná materiálem, ze kterého je vyrobena. Nejlevnější variantou jsou tapety papírové, které nejsou odolné vůči vlhkosti a navíc se potrápíte i s jejich aplikací.
 
Vinylové tapety v sobě kombinují vlastnosti plastu a papíru. Proto jsou omyvatelné a dají se snadno odlepit od zdi. Další výhodou je i to, že se vyrábějí s moderními trendovými vzory.

 

Fantastickou volbou jsou sklovláknité tapety, nabízející hladké nebo plastické povrchy. Tento druh tapet je omyvatelný, paropropustný, vysoce odolný vůči mechanickému poškození a otěru, odolný vůči požáru, vhodný pro alergiky. Sklovláknité tapety můžete přetírat omyvatelnými barvami a tak měnit jejich design.

 

Další možnou variantou jsou dřevité nebo textilní tapety, které mají schopnost interiér odhlučnit a zateplit a bez problémů přilnou k jakémukoliv podkladu.

 

Značka: samolepící
Mnoho lidí se tapetování obává. Pokud patříte do této skupiny a neplánujete při tapetování využít služeb odborníků, upřednostněte samolepící tapety. Jejich aplikace je velmi snadná a zvládne ji i nezkušený amatér. Jedinou podmínkou je, aby se pod tapetu nedostal vzduch, způsobující vznik bublin.

 

Nenáročný technologický postup zaručují také vliseové tapety, které není nutné před použitím předem vlčit ani potírat lepidlem.
 
Nezapomeňte!
Než půjdete na nákup tapet, poznamenejte si rozměr místnosti nebo plochy včetně výšek stropů. Podle těchto údajů by vám v obchodě měli být schopni říci, kolik rolí tapet budete potřebovat. Vždy však přikupte několik rolí navíc, protože se mohou hodit na případné opravy.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama