Úvod > Firemní zprávy > Připravujeme se na jaro

Připravujeme se na jaro

Rubrika: Zahradní kalendárium    Vyšlo:
Autor:    Foto: archiv firmy (komerční sdělení)
Připravujeme se na jaro

Počasí konečně ukazuje, co to znamená, když se blíží jaro a vyznavači domácích květin a balkonové zeleniny se vrhají k rukavicím a květináčům. Zrovna teď se blíží ta správná doba, kdy vysadit nové anebo přesadit stávající květiny. Jak to udělat, aby vše proběhlo v pořádku a během roku nám rostliny pěkně kvetly a zelenina dobře rostla? Přinášíme pár rad, jak dát vaší domácí zahradě krásu a vitalitu.
 
Přesazování a vysazování rostlin může být pro někoho hračka a pro jiného alchymie. Jaký substrát totiž vybrat, aby květina pěkně rostla a dělala nám radost? V současné době naleznete v českých krámech širokou škálu rostlin, které si můžete pěstovat doma. Namíchat pro ně ten správný substrát ovšem nemusí být tak jednoduché. Naštěstí nyní v obchodech můžete zakoupit pestrou nabídku substrátů, které jsou namíchány pro specifický druh rostlin.

 

 

Pokud už máte rostlinu v tom správném substrátu, tak je dobré dodat květině nebo zelenině ten správný impuls nastartující jejich růst. „Aby rostliny správně rostly, tak se musí bohatě rozvinout jejich kořenový systém. Toho dosáhneme použitím pomocného rostlinného přípravku Vitality Komplex,“ řekl Josef Vydlák, technolog zahradní divize společnosti AGRO CS. Dále dodává: „huminové a fulvo kyseliny obsažené v tomto přípravku, napomáhají k regeneraci půdy a odstraňují její únavu. Jelikož se jedná o komplexní přípravek k obnovení vitálního růstu rostlin, samozřejmě dodá rostlinám i nové živiny a stopové prvky.“

 

 

V poslední době je velmi populární pěstování zeleniny v paneláku na balkóně. Kdo by si také rád neudělal domácí caprese z vlastnoručně vypěstovaných rajčat.
 
Na balkonech si ovšem musíme dát pozor na nejrůznější škůdce. Mezi nejčastější návštěvníky patří molicemi, třásněnky a puklice. V současné době existuje celá řada přípravku pomáhající nám zbavit se těchto škůdců. Od produktů určených pouze proti určitému škůdci až po přípravky se širokospektrálním účinkem. Klasické chemické přípravky jsou osvědčené a velice dobře účinkují při dodržení obecných pravidel pro aplikaci. „Pokud se nám podaří zbavit nepříjemných škůdců, tak můžeme opět využít přípravek Vitality Komplex. Ten nejen, že pomáhá zelenině rychleji růst, ale zároveň napomáhá rychlejší regeneraci po napadení škůdci,“ dodal Vydlák.

 

 

• Vyberete správnou rostlinu s ohledem na velikost bytu, zařízení i barevné provedení

• Každá rostlina má specifické požadavky na světlo. Je důležité vybrat to nejlepší místo pro květinu i s ohledem na dispozice místnosti.

• Zvolte kvalitní substrát, odpovídající druhu rostliny

• Zálivka musí být upravena podle potřeb rostliny

• Pro lepší zakořenění a regeneraci po zimě použijete Vitality Komplex

 

 

Foto: AGRO CSreklama