Úvod > Firemní zprávy > Co patří do prakticky vybavené kuchyně

Co patří do prakticky vybavené kuchyně

Rubrika: V kuchyni…    Vyšlo:
Autor:    Foto: Fotolia, Depositphotos
Co patří do prakticky vybavené kuchyně

I když existuje spousta pouček a obecně platných čísel o tom, jak by měla vypadat správná kuchyňská linka, v praxi se stejně budete řídit aktuálními rozměry místnosti a výškou toho, kdo v ní bude vařit. Dalším rozhodujícím faktorem je i četnost kuchařských pokusů…

 

 

Pro někoho nízká, pro jiného vysoká
Ať už vybíráte kuchyňskou linku velkou či malou, kromě rozměrů, jež vyžaduje prostor, do kterého ji chcete umístit, byste se měli držet i ergonomie. V praxi to znamená, že spodní skříňky, na kterých je umístěna pracovní deska, musí být v takové výšce, abyste se při přípravě pokrmů nehrbili či jakkoli jinak ohýbali záda. Ale pozor, např. varná zóna, tj. sporák, může být umístěna naopak o něco níže a to proto, že tak lépe uvidíte do hrnců.
 
Horní skříňky kuchyně umístěte do takové výšky, kam dosáhnete, aniž byste si přitom museli stoupat na špičky a hrozilo tak, že vám nádobí při balancování vyklouzne z ruky.
Také si všímejte vlastních úložných prostor. Jejich systém by měl být promyšlený a dostupný pro všechny členy rodiny.

 

 

Posezení
Do kuchyně samozřejmě patří i jídelní stůl a židle. Jeho velikost a počet míst k sezení volte podle toho, kolik lidí se u vás běžně schází k jídlu plus přidejte dvě místa navíc. Tvarově je nejběžnější obdélník, který je navíc nejméně prostorově náročný. Vizuálně atraktivní je bezesporu kulatý či oválný tvar stolu. Oba ale vyžadují vhodné umístění, navíc kulatý stůl již zabere více prostoru. Nezapomeňte, že kolem jídelního stolu a židlí byste měli mít minimálně 90 centimetrů volné plochy.
 
Materiál a barvu stolu i židlí vybírejte s ohledem na ostatní vybavení v místnosti. Deska stolu by měla být příjemná na dotyk, odolná, snadno udržovatelná a omyvatelná. Mezi nejoblíbenější materiály lze zařadit dřevo a jeho imitace, v moderně řešeném interiéru se dobře se vyjímá jídelní stůl se skleněnou deskou.
 
U jídelních židlí dbejte na snadnou údržbu potahového materiálu, případně volte takové, které mají snímatelné a pratelné povlaky. 
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama