Úvod > Firemní zprávy > Trendy v obývacích stěnách

Trendy v obývacích stěnách

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: vybersito.cz
Trendy v obývacích stěnách

Vybíráte obývací stěnu a nedokážete se rozhodnout, která je pro váš interiér nejvhodnější? Poradíme vám…
 
Typ, velikost
V případě, že rozměry vašeho obývacího pokoje odpovídají standardům běžného bytu v panelovém domě, měli byste zvolit lehkou vzdušnou obývací stěnu ve světlejších barvách sestávající se ze samostatných kusů nábytku. Tak se vyhnete optickému zmenšení místnosti, jednotlivé kusy navíc můžete při zařizování vhodně variovat.
Naopak velký obývací pokoj ,,snese“ kompaktní stěnu, kterou lze případně doplnit volně stojícími solitéry. Při volbě velikosti stěny byste rovněž měli vzít v potaz to, co všechno budete dovnitř ukládat.

 

 

Barevné provedení
Výběr barevného dekoru stěny se neřídí pouze zmíněnou velikostí místnosti, ale také barvou podlahy a výmalbou interiéru obývacího pokoje. V praxi to znamená, že pokud máte tmavší podlahu, měli byste zvolit světlejší obývací stěnu a naopak.  S barvou podlahy souvisí i výmalba stěn. Nejenom, že by měly obě vzájemně ladit, ale současně by měly umožnit, aby do nich obývací stěna nezapadla, ale naopak na jejich pozadí vynikl zvolený barevný dekor.

 

 

 

Materiál a styl
Obecně platí, že styl a materiál obývací stěny by měl ladit s dalším vybavením místnosti i celého bytu. Pokud se rozhodnete pro tradiční dřevo, počítejte s tím, že si budete muset podle typu připlatit. V tomto případě rozhodně zvolte nadčasový styl, který bude trendy i v několika následujících letech.
V dalších variantách se nabízí lacinější dýha, MDF deska, lamino… Atraktivní volbou může být i kombinace s jinými materiály (jako např. kov) či různobarevná provedení (např. na dvířkách skříněk).
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama