Úvod > Firemní zprávy > Eurookna vydrží a skvěle izolují

Eurookna vydrží a skvěle izolují

Rubrika: Jak na okna a dveře    Vyšlo:
Autor:    Foto: TP Eurookna
Eurookna vydrží a skvěle izolují

Jak se zrodil váš nápad vyrábět jinou metodou než ostatní?
Rozhodnutí rozhodně nepadlo ze dne na den. Více než dva roky jsme jezdili po výrobách v Německu, Itálii, Francii a Rakousku. Za tu dobu jsme nabyli přesvědčení, že dílcová metoda je obrovským krokem vpřed ve výrobě dřevěných oken.

 

V čem je dílcová metoda použvaná v TP Eurookna tak revoluční?
Okna a dveře se nevyrábějí ve výrobních dávkách, ale po jednotlivých kusech - dílcích. To přináší výrazně efektivnější a pružnější výrobu.

 

Co tato metoda přináší zákazníkům?
Srdcem celé výroby je počítačově řízené obráběcí centrum Weinig Conturex - špičkový německý stroj určený pro výrobu oken. Přesnost a kvalita opracování je nevídaná. Výsledkem jsou dokonale slícovaná okna přesných rozměrů a tvarů. Kování perfektně sedí v předvrtaných otvorech a téměř nevyžadují seřizování. Povrch oken je příjemně hladký a to i díky nové automatické kartáčové brusce. Díky dílcové metodě jsme schopni vyrobit okamžitě jakékoli okno či dveře z naší nabídky - všechny nástroje jsou totiž trvale osazeny ve stroji a připraveny k okamžitému použití.

 

Neprojeví se tak rozsáhlá investice na zvýšení ceny oken?
Díky efektivnější automatizované výrobě a nižším režijním nákladům se nám daří vyrábět okna levněji. Kromě zvýšení kvality bylo jedním z hlavních cílů investice snížení ceny výrobků.

 

Jak je to s povrchovou úpravou oken? Ta vždy hraje hlavní roli v jejich životnosti.
Jednotlivé díly oken se namáčejí do impregnace až po úplném opracování na obráběcím centru. Ochranný nátěr se díky tomu dostane opravdu všude - do čelního dřeva, do vyvrtaných kolíkových spojů, do všech záhybů. Není místo, kam by impregnace nepronikla. I díky tomu poskytujeme spolu s výrobcem nátěrových hmot Sikkens na naše okna záruku 10 let.

 

10 let je opravdu dlouhá doba...
Ano a při správné údržbě vydrží dřevěná okna mnoho desítek let. Stačí jen jednou ročně ošetřit ochrannou vrstvu laku speciálním balzámem. Tato činnost zabere na rodinném domku maximálně hodinu - balzám se houbičkou nanáší přímo na okno. Naprostou špičkou jsou okna dřevohliníková. To jsou dřevěná okna z venkovní strany opláštěná eloxovaným hliníkem. Tato okna bez jakékoli údržby přečkají několik generací.

 

Jako jednu z nejdůležitějších vlastností nových oken vnímám jejich izolační vlastnosti.
To máte naprostou pravdu. A nejde jen o zvýšení izolace tepelné, ale i hlukové. Často se zákazníci po namontování nových oken diví, jaké mají doma příjemné ticho. Abychom dosáhli co nejlepších hodnot izolace, vyrábíme pouze eurookna se zvýšeným profilem, tedy o síle 78 a 92 mm. Díky tomu můžeme do všech oken osazovat trojsklo, které má lepší izolační vlastnosti než dvojsklo. Na rozdíl od mnoha výrobců neopomíjíme ani důležitý detail, kterým je těsnění pod zasklívací lištou. Toto těsnění zabraňuje vnikání vlhkosti z interiéru do prostoru izolačního skla. U nás toto těsnění standardně osazujeme do všech oken.

 

 

Velkým hitem poslední let je tzv. mikroventilace. Používáte ji?
Mikroventilace pouze podporuje špatné návyky ve větrání a způsobuje komplikace. My jsme ji nahradili přepínačem velikosti vyklopení okna. Jedná se o tzv. letní a zimní ventilaci, která zajistí patřičnou výměnu vzduchu v každém ročním období. Děláme vše pro to, abychom vyráběli přesně, pečlivě a poctivě. Nešetříme, kde se šetřit nemá, a sledujeme nejnovější trendy. Naše práce se odráží ve velkém množství spokojených zákazníků a jejich reference jsou pro nás nejlepší reklamou.reklama