Úvod > Firemní zprávy > Jak topit dřevěnými briketami

Jak topit dřevěnými briketami

Rubrika: Technika v bytě    Vyšlo:
Autor:    Foto: www.timber.cz, Depositphotos.com
Jak topit dřevěnými briketami

Topení dřevěnými briketami se v současné době stává stále populárnější. Jedná se o topení, které je ekologické, efektivní a levné.

 

 

Výroba dřevěných briket
Výroba briket sestává zejména z pilin, čili dřevěného odpadu, který je následně vysušen a slisován do podoby, která je vhodná do kotle, kamen nebo do krbu. Dřevěné brikety se vysuší do 10% vlhkosti, čímž je zajištěna vysoká výhřevnost. Kvalitní slisování je důležitou součástí výrobního procesu. Dřevěné brikety by měly ve standardním rozměru držet hmotnost, většinou 2 kg/briketa. Rozměry se pohybují při průměru 9cm od 24 do 26 cm, záleží, jestli jsou s dírou nebo bez díry. Měly by držet tvar a neměly by se rozpadat. To jsou znaky kvalitně zpracovaných briket.

 

 

Jak topit
Topení dřevěnými briketami je jednoduché. Nasekejte 1-3 dřevěné brikety (dle velikosti kamen) na asi 2cm kolečka a přidejte tekutý podpalovač. Potom zapalte. Nepotřebujete tudíž žádné podpalové dříví. Nechte nasekané kousky briket se stejnoměrně rozhořet při plném přívodu vzduchu tak dlouho, až je dosaženo požadované teploty kamen (krbu, kotle…). Zůstanou jen krásně žhnoucí kousky dřevěných briket a topné zařízení je správně rozehřáté. Rozhrňte rozžhavené kousky rovnoměrně po celé ploše topeniště a úplně uzavřete přívod vzduchu.

 

 

Podle velikosti topeniště naskládejte do žhavého základu 3-5 dřevěných briket. Brikety začnou hořet plamenem po 5-20 minutách a dále pak hoří několik hodin a vydávají potřebné teplo. Po dohoření plamenem začínají brikety pouze žhnout jako uhlí. Tento proces trvá opět několik hodin. Při plném uzavření přívodu vzduchu, zůstanou brikety po dobu hoření a žhnutí kompaktní, čímž se dosáhne požadovaného efektu výhřevnosti po velmi dlouhou dobu. Takto dosáhneme nejefektivnějšího a nejekonomičtějšího využití dřevěných briket. Celý efekt je rovněž závislý na velikosti topného média, tahu komína a tlaku atmosférického vzduchu. Především však na kvalitě dřevěných briket. Pouze vysoce kvalitní dřevěné brikety Vám zajistí požadovaný komfort.

 

 

Proč topit dřevěnými briketami
Dřevěné brikety jsou také ekonomicky výhodné vzhledem k rostoucí ceně fosilních paliv. Při ceně 4500-5000 Kč za tunu se jedná o výhodnou alternativu ke stávajícím topivům. V západní Evropě je tento rostoucí trend umocněn také ekologičností výroby briket i jejich spalování.
Kvalitní dřevěné brikety mají zbytkový popel do 1%, což je při výhřevnosti 18-19 MJ/kg důkazem kvalitního produktu.

Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama