Úvod > Firemní zprávy > Výběru dětského nábytku věnujte náležitou pozornost

Výběru dětského nábytku věnujte náležitou pozornost

Rubrika: Vše pro děti :-)    Vyšlo:
Autor:    foto: Nábytek Amadeus
Výběru dětského nábytku věnujte náležitou pozornost

Je statisticky dokázáno, že téměř polovinu dětské populace trápí vadné držení těla, které v dospělém věku přechází v potíže s páteří, mnohdy ústící v nepříjemné zdravotní zákroky. Častým důvodem těchto problémů bývá nevhodná ergonomie dětské pracovní židle a stolu. Jejich správný výběr přitom uleví malému školákovi či studentovi nejenom od zdravotních potíží…

 

 

Modelovým příkladem bývá situace, kdy rodiče pořídí dítěti klasickou židli a pevný psací stůl, odpovídající jeho výšce. Výše finanční částky se pohybuje v nižší cenové hladině, protože se vybavení bude stejně brzy kupovat nové, jelikož z něj potomek nepochybně ,,vyroste“. Dítko ale roste rychleji, než rodiče předpokládají, a tak se už za půl roku hrbí u domácích úkolů. Aby rodiče předešli další takové situaci, pro změnu zakoupí stůl a židli o pár čísel větší. A vznikne druhý extrém, kdy dítě při sezení nedosáhne nohama na zem a pro pomůcky na stole se musí všelijak natahovat, což je nejenom nebezpečné, ale navíc je tak odváděna pozornost dítěte od učení a vzniká tzv. roztěkanost.
 
Prvotní snaha ušetřit se tedy ve výsledku – součtu ceny všech zakoupených židlí a stolů prodražila, a to nemluvě o negativním vlivu na zdraví a psychiku dítěte.

 

 

Ergonomie = zdraví dítěte
Řešení je přitom snadné, vlastně můžeme říci ergonomické. Současný trh nabízí tzv. zdravotní stoly a židle, které doslova rostou se svým majitelem.
Jejich nespornou výhodou je fakt, že umožňují pružně zareagovat na změnu výšky dítěte nastavením výšky stolu a posezení židle.  Příjemným bonusem je naklopení pracovní desky, čímž dochází k odlehčení krční páteře a eliminaci vzniku tzv. kulatých zad. Tento typ dětských stolů se dá navíc upravit pro práci ve stoje a odlehčit tak bederní páteři při dlouhodobějším sezení.  
Jak stoly, tak dětské zdravotní židle jsou opatřeny kolečky pro snadnou manipulaci, navíc s bezpečnostní pojistkou, chránící před úrazem menší děti.

 

 

Šetřete správně
Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci – je české úsloví, které v tomto případě platí dvojnásobně. Kvalitní stůl a židle pro děti splňující zásady ergonomie, které pořídíte dítěti do první třídy s ním díky ,,rostoucím“ vlastnostem vydrží až do konce školní docházky. Nejenom že tak umožníte dítěti zdravý a správný růst, ale také v konečném součtu ušetříte, a navíc vám odpadnou peripetie neustálého nakupování nových stolů a židlí. Tedy důvodů, proč vybrat zdravotní psací stůl a židli je, jak se zdá, víc než dost…

 

 

 

Více na www.nabytek-amadeus.cz.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama