Úvod > Firemní zprávy > Jak si zařídit pracovní kout v malém bytě

Jak si zařídit pracovní kout v malém bytě

Rubrika: Náš tip    Vyšlo:
Autor:    Foto: vybersito.cz
Jak si zařídit pracovní kout v malém bytě

Ne vždy máme to štěstí, abychom si mohli zařídit pracovnu v samostatné místnosti, a musíme se proto spokojit pouze s pracovním koutem. I ten lze ale vybavit tak, aby nám poskytoval odpovídající podmínky k práci. 

Pracovní kout si nemusíte zařizovat zrovna ,,v koutě“. Ideálním řešením je prostor v blízkosti okna tak, abyste mohli využívat denní světlo. Rozhodně by pracovní kout měl být stranou mimo běžné průchozí trasy v bytě, aby vás nerušili ostatní členové rodiny.
 
Co napoví prostor
Pokud máte k dispozici pouze malý prostor, malý a jednoduchý by měl být i nábytek. Při jeho výběru si dobře spočítejte, kolik zabere stůl a židle (zde nezapomeňte na prostor za židlí pro pohodlné vstávání). Rovněž je důležité si uvědomit, jak velkou plochu stolu potřebujete k práci, kam umístíte počítač, monitor, případně notebook, určitou část místa zaberou také materiály a pomůcky potřebné k práci.

 


Tento počítačový stůl nabízí na malé ploše vše, co budete potřebovat k příležitostné práci v domácích podmínkách.

 

Pracovní stůl
V současné době existuje řada různých variant pracovních stolů. Obecná zásada říká, že pracovní stůl by měl být hluboký alespoň 60 cm a široký alespoň 90 cm. Pokud ovšem pracujete s klasickým počítačem, je třeba si hlídat i hloubku monitoru, před kterým byste měli mít nejenom místo pro klávesnici, myš, ale také možnost si opřít lokty. Standardní výška stolu je cca 75 cm, ne každému to ale musí vyhovovat, vhodným řešením tak může být stůl s nastavitelnou výškou.
 
Důležitou pozornost věnujte i prostoru pod stolem, kam by se měl vejít počítač, úložné zásuvky a rovněž by zde měla být dostatečně velká plocha pro nohy.
Pokud domácí pracovnu využíváte jenom k pracovním restům pár hodin týdne, postačí vám klasický tvar stolu. Jestliže ale pracujete doma na plný úvazek, rozmyslete si, zda by při odpovídajícím prostoru nebylo lepší si pořídit stůl do tvaru ,,U“ či ,,L“.

 


U toho psacího – pc stolu se můžete směle pustit do celodenní práce v domácích podmínkách. Najdete zde nejenom dostatečně velkou pracovní plochu, ale současně také velmi účelné využití okolního prostoru pro ukládání nezbytných pracovních pomůcek.

 

Židle
Součástí pracovního prostoru je pohodlná židle. A zase platí, pokud budete u pracovního stolu trávit většinu dne, investujte do pohodlné, ideálně zdravotní židle. Obecně by každá pracovní židle měla mít: anatomicky tvarované opěradlo a sedák s nastavitelnou výškou, pohup, šikovné jsou područky a samozřejmě pojízdná kolečka s otáčivým mechanismem.

 


Velmi komfortní kancelářské křeslo nabízí pohodlné a zdravé sezení nejenom během celodenní práce…

 

Doplňky
V pracovním koutku by nemělo chybět osvětlení. Pokud k práci potřebujete knihy, šanony a další větší pomůcky, zvažte, zda by nebylo vhodné si pořídit regál, polici či další kontejner. 

     odrazka nas tipRUBRIKY


Najdete nás na Facebooku: Facebook
Projekce slaboproudých zařízení
Nabízíme kompletní projekční služby v oboru elektro – slaboproud včetně předprojekční přípravy a poradenství.

Výroba nábytku na míru Vágner Kopřivnice
Specializujeme se na zakázkovou výrobu nábytku na míru pro tuzemské i zahraniční odběratele v kusovém i mnohasetkusovém množství. Pro velké odběratele tvoříme modelové řady nábytku detailně přímo dle vlastních požadavků.reklama