Úvod > Firemní zprávy > Jak si zařídit ložnici

Jak si zařídit ložnici

Rubrika: Ložnice    Vyšlo:
Autor:    Foto: vybersito.cz
Jak si zařídit ložnici

Rádi byste si zařídili ložnici podle posledních trendů, která bude současně i praktická a nevíte jak na to? Poradíme vám.
 
Základ ložnice tvoří kvalitní postel a matrace. Podle velikosti místnosti pak volíme další vybavení, noční stolky, šatní skříně a případně komodu.
 
Ideální postel…
…je taková postel, která bude dostatečně pohodlná a bezpečná. Jinými slovy, měla by být dostatečně dlouhá (délka postele se rovná výšce uživatele plus 25 cm), široká (počítejte minimálně s 80 cm, ale čím více, tím lépe) a bytelná (vsaďte na kvalitní materiály). Dalším důležitým a často opomíjeným parametrem je výška postele, která se doporučuje (počítáno i s matrací) 45 – 55 cm. Senioři a méně pohybliví lidé by měli volit postel ještě o něco vyšší, jenž jim poskytne pohodlnější vstávání.
Součástí postele je rošt. Ten vybírejte vždy v návaznosti na to, jaký typ matrace si budete pořizovat. Základní výběr tvoří pevný laťový rošt, který se hodí pod matrace s vyšším jádrem, s pružinovou kostrou či taštičkovými pružinami, a lamelový rošt, jenž je vhodný pod latexové a sendvičové matrace nebo pod matrace z líných a studených pěn. 

 Postel v nadčasovém provedení s vychytanými prvky, které podpoří chvíle odpočinku.

 

Třetí vrchol trojúhelníku zdravého spaní tvoří kvalitní matrace. Vždy byste ji měli vybírat podle hmotnosti uživatele, věku, zdravotních omezení i faktu, kde a jak často ji budete používat. Nezapomeňte ani na tvrdost a zónové řešení. Tvrdost matrace rozhodně neměňte, ale držte se té, na kterou je vaše tělo léta zvyklé. Počet zón byste měli zvolit ten nejvyšší, tedy sedm. Tak budete mít zaručeno správné rozložení těla během spánku. 
 
Noční stolek
I když se to může jevit jako zbytečnost, k posteli patří noční stolek. Nakolik je praktický oceníte, až na něj postavíte lampičku na čtení, odložíte knihu, brýle, sklenici s vodou, léky apod.
Vybírejte ho ve stejném materiálu jako je postel, hodit se bude zásuvka, případně další odkládací prostor na různé ,,nezbytnosti“.

 


Prodejci nábytku dnes většinou nabízejí k postelím i vhodné noční stolky.

 

Šatní skříně
Pokud máte v ložnici dostatek prostoru, rozhodně sem patří šatní skříň, ideálně ve stejném designovém i materiálovém provedení jako je postel. Vnitřní řešení skříně by mělo být uspořádáno tak, abyste pro každý druh oblečení mohli využít samostatnou přihrádku či díl.

 


Součástí skříně bývá také zrcadlo, což je praktické řešení obzvlášť v případě, že máme nedostatek prostoru k zavěšení klasické varianty.

 

Komoda, ano či ne
Komody už využívaly naše prababičky, i když většinou na ložní prádlo. Ke stejnému účelu fungují i dnes, ale pokud se vám do ložnice nevejde velká skříň, menší komodu skvěle využijete například k uložení drobného osobního oblečení jako je spodní prádlo, trika apod.   odrazka nas tipRUBRIKY


Najdete nás na Facebooku: Facebook
Projekce slaboproudých zařízení
Nabízíme kompletní projekční služby v oboru elektro – slaboproud včetně předprojekční přípravy a poradenství.

Výroba nábytku na míru Vágner Kopřivnice
Specializujeme se na zakázkovou výrobu nábytku na míru pro tuzemské i zahraniční odběratele v kusovém i mnohasetkusovém množství. Pro velké odběratele tvoříme modelové řady nábytku detailně přímo dle vlastních požadavků.reklama