Úvod > Firemní zprávy > VELETRH FOR FURNITURE 2013 je za dveřmi

VELETRH FOR FURNITURE 2013 je za dveřmi

Rubrika: Náš tip    Vyšlo:
Autor:    Foto: ABF
VELETRH FOR FURNITURE 2013 je za dveřmi

Mezinárodní veletrh nábytku a bytového designu zaměřený především na  novinky a trendy v oboru se koná na výstavišti PVA EXPO Praha ve dnech 21.- 24. března.
 
Prestižní veletrh nábytku a bytového designu FOR FURNITURE, jehož spoluorganizátorem je opět Asociace českých nábytkářů, je nedílnou součástí jarního souboru veletrhů s tématikou bydlení, stavba a zahrada - FOR HABITAT, FOR OFFICE, FOR GARDEN a  FOR GREENERY.
 
Poprvé v tomto roce bude součástí akce rovněž 19. výstava realitních a developerských projektů BYDLENÍ.
 
Na výstavišti PVA EXPO v Letňanech se při veletrhu nábytku a bytového designu objeví již tradičně řada novinek. Návštěvníci se mohou těšit také na účast řady odborníků z oboru architektury a designu, kteří budou mimo jiné nabízet i poradenskou činnost. Přínosem bude nesporně i vydání veletržního bulletinu s novinkami vystavujících firem.
Při tomto třetím ročníku by měla být výrazně posílena také kontraktační funkce veletrhu.
 
Zaměření této akce, propagující současný design v bydlení,  rozšíří rozhodně i výběrová hala číslo 4, která hostí také při letošním ročníku prezentaci s názvem DESIGN SHAKER. Zde se představí  designéři a firmy splňující následující kritéria:
o Novinka na trhu s kvalitním designem
o Inovativní český výrobek
o Český výrobce s tradičně kvalitním designem
o Špičkový zahraniční současný design
 
Významnou funkci právě zde plní i doprovodný program, který mimo jiné bude zahrnovat kulatý stůl na téma Kam kráčí současný design? Ve čtvrtek 21.3. od 14 do 16 hodin se v Konferenčním sále sejdou odborné osobnosti z oboru, jakými jsou prof. Dr. Ing. arch. Bořek Šípek - světoznámý český výtvarník, architekt, designér
a pedagog, Ing. Karel Smejkal, Ph.D. – zástupce Czech Deco Team a majitel společnosti STYLTEX Design, PhDr. Lenka Žižková - ředitelka nadačního programu design Cabinet CZ, vysokoškolská pedagožka, organizátorka designérských soutěží a výstav, Markus Wiesner – prezident Evropského svazu výrobců nábytku (EFIC) a majitel výrobní společnosti Wiesner – Hager, Karel Pacák – majitel POLSTRIN DESIGN, přední ryze český výrobce čalouněného nábytku.
Diskuze bude zajímavá a přínosná především pro vystavovatele, oborové výrobní firmy, obchodníky a odbornou veřejnost – výtvarníky, designéry a architekty i pro akademickou obec, studenty uměleckých oborů nebo média.
 
Nové informace a veškeré další podrobnosti jsou průběžně uveřejňovány na www.forfurniture.cz.


Mohlo by se hodit


reklama