Úvod > Firemní zprávy > Cyklistická sezóna s novými koly Galaxy 2013

Cyklistická sezóna s novými koly Galaxy 2013

Rubrika: Zdravý styl    Vyšlo:
Autor:    Foto: Cyklošvec
Cyklistická sezóna s novými koly Galaxy 2013

Pro sezonu 2013 připravila značka Galaxy mnoho horkých novinek, zejména mezi topmodely. Zcela zásadním počinem se stal vstup značky do světa velkých (myšleno 29") kol. Z nabídky si vyberou jak nejnáročnější závodníci, tak ekonomičtěji smýšlející víkendoví jezdci. 

GALAXY 2013 PERSEUS29

Na úplném vrcholu nabídky stojí horské kolo Perseus. Pýchou značky je carbonový rám se všemi atributy současnosti - unidirectional carbon, taper krk pro vidlici i postmount úchyt třmenu kotoučové brzdy a hmotností 1,15kg ve velikosti 19"  v elegantní černé barvě s bílými nápisy. Je k dostání v několika variantách výbavy. Nejvyšší, vybavený kompletní sadou Shimano XT pruží vpředu Factory Series vidlicí FOX Float100 CTD-FIT a stojí na kolech Black Jack XC29 s plášti Kenda. Skvost dolaďují komponenty Deda Elementi a cena je stanovena na 62 tisíc bez deseti korun. Další varianty se liší výbavou specifikovanou již v názvu - SLX a SRAM X.9 Oba shodně pruží vidlicemi Rock Shox XC32 Solo Air. Příznivce Shimano zaplatí za model SLX 47 990 Kč, příznivce amerického koncernu SRAM za model X.9 51 990 Kč.

 

 

GALAXY 2013 SKYLAB

Hliníkovou alternativu 29" stroje představuje u značky Galaxy model Skylab. Nabídka variant je v tomto případě širší, model XT s vidlicí FOX stojí bez deseti korun 40 tisíc, SLX s vidlicí Rock Shox XC32 25 990 Kč a model se Sramem X.9 také 25 990 Kč. Nabídka Skylabů sahá komponentově ještě níže a to modely Skylab Deore a Skylab Alivio. Splní tak za rozumnou cenu požadavky bikerů, kteří chtějí využívat výhod 29" kol či nejsou ještě zcela rozhodnuti a chtějí dvacet devítky vyzkoušet na vlastní kůži. Skylab Deore má mimo komponentůz výše uvedené sady hydraulické kotoučové brzdy Tektro Draco, kola napletená na ráfcích Rodi Excalibur a vidlici Suntour XCM s hydraulickým lockoutem. Varianta stojí 16 990 Kč. Nejlevnější verze za 12 990 Kč je vybavena komponenty Shimano Alivio, brzdami Tektro Draco a koly na ráfcích Rodi Freeway disc, na postu přední vidlice pruží osvědčený Suntour XCM s mechanickým lockoutem.

 

GALAXY 2013 SIRIUS

Pro koho je rozměr 29" příliš, může v nabídce Galaxy sáhnout po některém z modelů široké nabídky 26" MTB. Svou pozici na výsluní topmodelů opět hájí Sirius, čemuž se díky špičkovému vybavení a carbonovému rámu nelze divit. Opět je v nabídce více variant, rám z unidirectional carbonu je však pro všechny verze shodný. U modelu s označením XT většinu komponentů, jak název napovídá, tvoří sada Shimano XT, vpředu pruží nejlepšími technologiemi nabitá vidlice FOX Float 100 CTD-FIT s pevnou 15mm osou, na které se otáčí přední kolo Black Jack 380.
 
Zadní kolo stejného provedení je na rychloupínák. K dokonalosti nechybí ani komponenty Deda Elementi. Prodejní cena 55 990 Kč. Sirius XT/SLX postavený na stejném rámu využívá komponentový mix Shimano XT/SLX i další zvučné značky jako Rock Shox Recon Silver (vidlice) nebo Rodi Excalibur (napletená kola). Za cenu 39 990 Kč získáte krásné kolo doladěné komponenty Richey, WTB a Kenda.

 

 

GALAXY 2013 PROTEUS

Příznivci hliníkových ořů mohou být nadšeni. Nejvyšší Alu model Proteus je pro novou sezonu nabízen dokonce v devíti různých variantách. Pojďme se blíže podívat na Proteus s označením 3. Ten lze pořídit podobně jako devětadvacítkový Skylab ve variantách s výbavou Shimano XT, Shimano SLX a Shimano Deore, případně Sram X.9. Ve variantě XT činí jeho cena 36 990 Kč a na postu odpružení najdeme vidlici FOX Evolution Series Float 100 CTD O/C, na postu doplňků takové značky jako Mavic, Kenda nebo Ritchey.
 
Model SLX má o řadu nižší vybavení i cenu (24 990 Kč), vidlici Rock Shox XC32 Solo Air s dálkovým ovládáním a doplňky Black Jack a Ritchey. Shodnou výbavu co se týče kol, vidlice a doplňků má i model X.9, hlavní rozdíl je ale v použité sadě, která je, jak už napovídá název, SRAM X.9 za cenu 28 990 Kč. Nejníže postavený, pouze však co se hierarchie týče, je model Proteus 3 Deore, vybavený kombinací komponentů Shimano SLX a Deore, kotoučovkami Tektro Draco, vidlicí Suntour XCR a doplňky ZOOM. Toto balení přijde bez deseti korun na 20 tisíc.

 

GALAXY 2013 METEOR 2

Pokud se podíváme do nižších pater nabídky, zaujme nás horské kolo Meteor 2. Model postavený na Al 6061 rámu s dvojitě zeslabovanými trubkami je nabízen ve dvou variantách, jednak co se barevného provedení týče, a jednak co se týče vybavení. Meteor 2 SLX je osazen mixem komponentů Shimano Deore a SLX, kola RodiVR17 zastavíte pomocí spolehlivých V-brake Shimano M432 a proti drncání pomůže kvalitní vidlice Suntour XCR RL se 100 mm zdvihu. To vše za 17 990 Kč. Ekonomičtější variantu představuje model Meteor 2 Deore, vybavený levnější sadou, vidlicí Suntour XCM s mechanickým lockoutem a brzdami Tektro V-brake. Oproti předchozímu modelu je o 5 000 Kč levnější.

Celou řadu horských kol GALAXY 2013 najdete na stránkách Cyklošvec.cz

Najdete nás na Facebooku: Facebook
Zen shop a masáže Relax
bolesti zad, hubnutí, relaxaci to vše získáte pomocí masáží nebo terapie tradiční čínské medicíny doplněné bylinnými přípravky z TČM nebo ajurvédyreklama