Úvod > Firemní zprávy > Vyberte si zahradní nábytek

Vyberte si zahradní nábytek

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: vybersito.cz
Vyberte si zahradní nábytek

I když si na posezení v zahradě budeme muset ještě nějakou chvíli počkat, rozhodně neuškodí rozhlédnout se po nabídce zahradního nábytku. Alespoň tak budete připraveni na první teplé sluneční paprsky, které si již vychutnáte na nové zahradní židli, u zahradního stolu nebo dokonce na novém zahradním lehátku.
 
Výběr zahradního nábytku není nijak snadná záležitost. Obvykle se řídíme cenou, ale měli bychom vzít v úvahu ještě další atributy jako čas, který hodláme v zahradním nábytku strávit, zda ho máme kam na zimu a před deštěm uložit, zda pořádáme v zahradě velké party a v neposlední řadě i styl zahrady, domu a prostoru, kde bude zahradní nábytek stát.
 
Dřevěná klasika
Dřevěný zahradní nábytek není v našich končinách žádným nováčkem. Moderní varianty dřevěného zahradního nábytku se ale vyznačují kvalitním materiálem, zpracováním i ošetřením, takže pokud ho nestihnete uklidit před jarní přeháňkou, zase tolik se toho nestane. Při nákupu je vhodné se informovat, co všechno vybraný nábytek snese. Doporučení se liší podle materiálu a zpracování.

 


Tento krásný dřevěný zahradní stůl a zahradní křesla jsou ideální volbou do romanticky řešené zahrady. Ke stolu pohodlně usadíte i větší počet hostů. Materiál: borovice v barvě oranžové mořené. 

 

Noblesní ratan
V poslední době se v našich zahradách zabydlel ratanový nábytek. Jedná se o tzv. umělý ratan, který je na rozdíl od pravého ratanu odolnější, trvanlivější a stálobarevný. Snadno se udržuje a na zimu ho nemusíte uklízet do uzavřených prostor. Stačí ho přikrýt pevnou plachtou. Ratanový nábytek vynikne také v interiéru, kterému dodá punc originality.  

 


Tak na tomto zahradním sofa se bude v létě opravdu báječně lenošit. Jeho předností je i zastínění, takže si můžete přírody užívat i za plného slunka nebo během malé letní přeháňky. Podnožku pak můžete využít na mnoho dalších způsobů.

 

Kovový nábytek
Elegantní kovový nábytek nebývá tradičním zahradním nábytkem, určeným k lenošení na sluníčku, ale uplatní se v zahradních zákoutích např. v podobě malého stolku a židliček, ideálního posezení pro odpolední kávu.

 


Tohle šikovné zahradní křeslo lze využít na několik způsobů. Jelikož je polohovací, vypijete si v něm pohodlně kávu, můžete se i opalovat, nebo si ve vám příjemné poloze číst knihy, časopisy apod.

 

Obyčejný, ale vděčný plast
O plastovém nábytku toho již bylo napsáno mnoho a vesměs nic moc pozitivního. Není se ani čemu divit, protože první plastové židle a stoly se spíš řadily do kategorie ohavné a nebezpečné. Výrobci se ale po odklonu přízně k tomuto nábytku zamysleli a dnes si můžete pořídit plastové židle, stoly, lavice, lehátka atd. vyrobená ze zesíleného plastu a v různých barevných variantách. Plastové posezení je nejenom bezpečné, ale navíc se často kombinuje i s dalšími materiály, takže výsledný efekt vypadá dobře. Pokud k tomu navíc připočtete relativně nízkou cenu a snadnou údržbu, má plastový nábytek stále co říci. 

 


Na tento zahradní plastový stůl s horní deskou v dekoru dřeva rozhodně nemusíte dávat ubrus, či ho jinak zakrývat. Pokud si k němu pořídíte plastové zahradní židle ve stejné barvě, získáte pohodlnou zahradní sedací soupravu za pár korun.reklama