Úvod > Firemní zprávy > Jak vybrat vhodnou dětskou postel

Jak vybrat vhodnou dětskou postel

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    Foto: vybersito.cz
Jak vybrat vhodnou dětskou postel

I když se na první pohled může zdát, že výběr dětské postele není nijak složitá věc, opak je pravdou. Kromě základního aspektu, jakým je bezpečnost dítěte, bychom totiž měli dbát i na její praktickou stránku.

Dětská postýlka není jen na okrasu
A začneme hned od postýlek pro nejmenší. Rodiče se často nechávají unést jejich designem a využití v běžném provozu zůstává v pozadí. Většinou až v praxi zjistí, že postýlka má sice nebesa, pohupy a bůhvíco dalšího, ale chybí jí např. polohovatelný rošt, díky kterému lze postýlku upravovat podle aktuálního věku dítěte. Dalším problémem bývá bezpečnostní zavírání zábran, a to nejenom z důvodu možného zranění dítěte, které rádo strká prstíky, kam nemá, ale při koupi je třeba si všímat i vlastní funkce zavírání. To by mělo být umístěno tak, aby na ně dítě nedosáhlo, případně ještě dále zajištěné vhodnou bezpečnostní pojistkou.

 Ideální je, pokud je postýlka na kolečkách (vždy opatřených brzdou). Dítě v ní nejenom snadno uspíte, ale můžete převážet z místnosti do místnosti a ušetříte tak za druhou postýlku. Tuto postýlku lze navíc později předělat na malou stabilní postel.

 

Dětské postele pro kluky a holky
Přibližně ve věku tří let dítko stěhujeme do nové postýlky. Velkým hitem jsou tzv. zvýšené postele. Jsou praktické obzvlášť do menších dětských pokojů. Prostor pod nimi lze totiž účelně vyplnit, a to buď jako místo pro ukládání hraček, nebo koutek, kde se najde prostor pro malý stolek s židličkou apod. Opět je ale důležité si všímat bezpečnostních prvků, a to madel a konstrukce žebříku, po němž se dítko šplhá do postele.

 Součástí této dětské postele je kromě žebříku i skluzavka, po které se dítě snáz a bezpečněji dostane dolů.  

 

Vychytaná dětská postel
Pokud se rozhodnete pro klasickou postel, měla by mít pro takto malé děti alespoň částečnou zábranu, která zamezí jejich pádu z postele během spánku. Rozhodně se vyplatí polštářky podél obvodu lůžka. Kromě toho, že ochrání dítě před chladem zdi, přikryjí i části postele, o něž se dítě může zranit.

 


Dětská postel s úložným prostorem, který lze využít jako přistýlku nebo k ukládání lůžkovin apod.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama