Úvod > Firemní zprávy > Vertikální žaluzie - moderní a nadčasová

Vertikální žaluzie - moderní a nadčasová

Rubrika: Interier    Vyšlo:
Autor:    zaluzie-rolety
Vertikální žaluzie - moderní a nadčasová

Oblíbená a moderní
Vertikální žaluzie je již dlouhodobě zavedeným, nejprodávanějším a nejvíce poptávaným textilním stínícím doplňkem. Vhodné jsou především k zastínění větších ploch. Ale využití naleznou prakticky kdekoli. Můžete je využít také jako dělící prvek v místnosti, kterou lze podle potřeby prostor rozdělit na 2 menší.

Vertikální dokáží snadno zastoupit klasické závěsy v kombinaci se záclonami a přitom zachovají interiéru elegantní a svěží vzhled, snadněji se udržují a jsou tvarově i barevně dlouhodobě stálé. Díky jejich vzhledu a nadčasovému designu se často stávají i výrazným a osobitým prvkem interiéru. Přesto, že se jedná o moderní a promyšlený stínící doplněk, jsou jeho montáž i ovládání velmi jednoduché.
 

Látky stínící, zatemňující, i pro alergiky
Látky vertikální žaluzie jsou nabízeny v pestrém výběru materiálů s různými vlastnostmi, mnoha vzorech a jejich barevných variací. V základní nabídce se jedná o látky z polyesteru, které propouštějí částečně světlo do interiéru. Nabízejí tedy komfortní soukromí a vytvářejí v místnosti příjemné tlumené světlo. Látky je možné pořídit i zatemňující, které mají zlepšené termoizolační vlastnosti, částečně odrážejí teplo a mají nízkou světelnou propustnost.
 
Pro materiály látek jsou použity polyester, bavlna a PVC. Pro lidi s alergií, kteří mají vyšší citlivost na prachové částice jsou vhodné látky vyrobené ze skelného vlákna. Látky jsou také nabízeny v nehořlavém provedení, s využitím hlavně v komerčních prostorech.
 
 
Příjemná regulace světla
Celá vertikální žaluzie je ovládána pomocí provázku a řetízku. Řetízkem můžete světlo přicházející do místnosti snadno regulovat podle potřeby otáčením látkových lamel. Provázkem pak žaluzii stahujete nebo naopak zatahujete. Takže řetízek slouží k natáčení /naklápění látkovým lamel a provázek jejich stahování do stran.
Při pořízení žaluzie máte na výběr z několika druhů stahování. Na jednu stranu žaluzie, směrem k ovládání nebo od něj. Nebo do středu žaluzie z obou konců současně, nebo od středu směrem ke koncům. Tímto můžete ještě lépe žaluzii přizpůsobit využití v interiéru.
Látkové lamely jsou v základu nabízené v šířce 127 mm, za příplatek v šířce 89 mm.
 
Jednoduchá montáž
Vertikální žaluzie je uzpůsobena pro instalaci na zeď do stropu nebo do okenní otvoru/výklenku. Její konstrukce je složena z kolejnice neboli horního profilu, ve kterém je ukryt mechanismus s pojízdnými jezdci pro zavěšení látkových lamel, na konci je vyvedeno z profilu provázkové ovládání s ovládacím řetízkem.
Při montáži do stropu nebo okenního výklenku se horní profil pouze zacvakne do plechových klipů (úchytů), které se předtím přišroubují do stropu. Horní profil lze snadno vyndat zpět a žaluzii tak demontovat.
 
Na upevněný profil se do pojízdných jezdců zavěsí látky, dole opatří závažími a spojí řetízkem.
Při montáži na zeď se používá pomocných konzolí, které mají stavitelnou vzdálenost od zdi, v rozmezí 10 – 16 cm. Na tyto konzole se přišroubují úchyty pro horní profil.
 
Montáž na zeď se často používá v případě nevhodného stropu nebo pro zmenšení výšky žaluzie a snížení pořizovacích nákladů.





Najdete nás na Facebooku: Facebook




Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.



reklama