Úvod > Firemní zprávy > Jak se vyrábí nábytek?

Jak se vyrábí nábytek?

Rubrika: Náš tip    Vyšlo:
Autor:    Foto: Quick Office
Jak se vyrábí nábytek?

Moderní doba přinesla změny nejen v oblékání stravování, architektuře apod., ale přinesla také změny do konstrukce bytových i kancelářských skříní.
 
V dávné minulosti byly skříně nákladnou záležitostí a výroba trvala mnoho hodin a pro výrobu se používaly nejčastěji přírodní materiály příbuzné se dřevem, jako masivní dřevo, spárovka, dýhovaná laťovka, překližka apod. S postupem doby a industrializací výroby nábytku se pro výrobu nábytku používají čím dál tím častěji umělé plošné materiály, které jsou levnější, dostupnější ve více úpravách (dekorech) a snadněji opracovatelné než přírodní dřevo. V současné době se používá především laminovaná dřevotříska tzv. LTD, která je pevná, odolná proti poškrábání, nevyžaduje povrchovou úpravu, dá se snadno řezat/frézovat i vrtat.


Nesting - foto z truhlárny firmy Quick Office Praha - Radotín

 

 

Firma Quick Office s provozovnami v Praze Radotíně a ve Vestci u Prahy vyrábí nábytek jak z LTD, tak také dýhovaný popř. masivní. Truhlárna je vybavena moderním strojním vybavením, jako např. formátovací pilou, olepovačkou hran ABS a nestingovou výrobní linkou, která si sama nakládá formáty LTD, pak je navrtá, vydrážkuje, rozřeže a vyloží na vykládací stůl.  Nestingovvé CNC stroje (tj. číslicově řízené) patří k trendům dnešní doby a i menší a střední výrobci, jako je firma Quick Office se bez nich neobejdou. 
 
Kromě materiálu použitého při výrobě nábytku se také mění typy konstrukčních spojů.  V minulosti se používaly nejčastěji čepy a lepené spoje.  Později se začaly používat spoje pomocí dřevěných kolíků, lamel a do drážky.  S nastupující masivní výrobou nábytku se rozšířily spoje pomocí „zámků“ tj. táhla a excentru. Tyto demontovatelné spoje zlevnily výrobu, transport a výrobce se zbavil montáže nábytku, neboť nábytek se montuje přímo u zákazníka.


Olepovačka hran - foto z truhlárny firmy Quick Office Praha - Radotín

 

 

Uvidíme, jak se změní nábytkářství v budoucnu, každopádně náš bazar kancelářského nábytku má zkušenost, že značkový použitý nábytek je většinou pevnější a bytelnější než nový nábytek prodávaný za výrazně vyšší cenu.  Aktuální nabídku použitého nábytku naleznete na www.qo.cz/


Formátovací pila - foto z truhlárny firmy Quick Office Praha - Radotínodrazka nas tipRUBRIKY


Najdete nás na Facebooku: Facebook
Projekce slaboproudých zařízení
Nabízíme kompletní projekční služby v oboru elektro – slaboproud včetně předprojekční přípravy a poradenství.

Výroba nábytku na míru Vágner Kopřivnice
Specializujeme se na zakázkovou výrobu nábytku na míru pro tuzemské i zahraniční odběratele v kusovém i mnohasetkusovém množství. Pro velké odběratele tvoříme modelové řady nábytku detailně přímo dle vlastních požadavků.reklama