Úvod > Firemní zprávy > Jak na montáž žaluzie do plastových oken

Jak na montáž žaluzie do plastových oken

Rubrika: Jak na okna a dveře    Vyšlo:
Autor:    Foto: ROLLEX Interier
Jak na montáž žaluzie do plastových oken

Jak žaluzie zaměřit?
 
Žaluzie je vsazená mezi zasklívacími lištami okna. Jako rozměr pro výrobu měříme šířku a výšku u skla, od jedné zasklívací lišty ke druhé.
Pokud jsou zasklívací lišty okna kolmé ke sklu, ubereme od naměřené šířky 2 mm na každé straně. V tomto případě je tedy šířka pro výrobu o 4 mm kratší než ta naměřená.
 
Kolik času zabere montáž?
 
Montáž horizontální žaluzie pro plastová okna je rychlá, snadná a nezůstane po Vás nepořádek. Celá instalace jedné žaluzie zabere i začátečníkovi pouze asi 15 minut.
 
Co montáži potřebujete?
 
Tužku
Vrtačku a vrtáček 2,5 mm
Šroubovák
Nůžky
Kombinačky
 
Montážní materiál:
 
Pokud žaluzie do plastových oken objednáte u nás, dostanete veškeré potřebné šrouby.
Na požádání Vám také zašleme zdarma vrtáček 2,5 mm.
 
Postup montáže:
 
Opatrně rozbalte žaluzie z ochranné fólie, dávejte pozor, aby nůžky nepřestřihly ovládací řetízek nebo silonové struny, které jsou okolo žaluzie omotány.
Poté ze žaluzie sejměte plastové krytky na obou koncích (obr. 1). Rozmotejte silonové struny a ovládací řetízek, vezměte žaluzii oběma rukama, nechejte, aby lamely volně sjely dolů a vložte žaluzii do okna. Žaluzii přitlačte až k horní zasklívací liště okna.
 
Na šířku má žaluzie mezi zasklívacími lištami mírnou vůli, podle potřeby ji na šířku v okně vyrovnejte (obr. 2). Zašroubujte po 2 šroubech na každé straně, pozor šrouby šroubujte pouze do zasklívacích lišt okna (obr. 3). Nyní stáhněte žaluzii až dolů. Spodní lamelu vyrovnejte na šířku mezi zasklívacími lištami, a na spodní zasklívací liště udělejte tužkou značky, podle středů otvorů pro silonovou strunu. (obr. 4). Toto je pouze jeden ze způsobů.
 
Můžete také pouze natáhnout silonovou strunu tak, aby byla rovnoběžná s boční zasklívací lištou a podle struny udělat značku na spodní zasklívací liště. Jde o to, aby silonové struny byly přibližně rovnoběžné s bočními stranami okna. Poté ještě označte tužkou vzdálenost silové struny od okna, značku udělejte přibližně 1 cm od okna (obr. 5). Nyní můžete vyvrtat ve spodní zasklívací liště na označených místech díry, použijte vrtáček 2,5 mm (obr. 6).
 
Do připravených děr můžete vložit silonovou strunu a tu zajistit fixačním kolíčkem. Ještě předtím udělejte na konci každé struny uzlík. Konec fixačního kolíku můžete šikmo zastřihnout, aby šlo kolík do dírky lépe zasunout (obr 7-11).

Montáž žaluzie

 

 

 

Silonová struna je teď ukotvena ve spodní zasklívací liště a je třeba ji dostatečně natáhnout v okně. Odklopte horní fixační kolík na straně horního profilu žaluzie. Udělejte na obou koncích (obr. 12). Vytáhněte silonovou strunu (obr. 13), tak aby byla v okně napnutá, můžete použít kombinačky, ale pozor nepoužijte příliš velkou sílu (obr. 14). Strunu znovu zajistěte fixačním kolíkem (obr. 15). Přebytečnou strunu odstřihněte, ale nechte konec dlouhý alespoň 2 cm (obr. 16).
 
Na konce horního profilu zpátky zacvakněte plastové krytky (obr. 17). Jako poslední zbývá upevnit držák plastového řetízku. Pozor šroubujte do zasklívací lišty ne do rámu okna (obr. 19). A je hotovo, žaluzie je připravena k použití. 

 

 

 

Ovládání žaluzie:
 
Ovládání žaluzie do plastových oken je praktické a snadné. Celou žaluzii ovládáte pouze jedním řetízkem. Jemným zatažením tam nebo zpět naklápíte lamely, vytahováním řetízku za jeden konec lamely vytahujete, druhým koncem je stahujete dolů.
 
Nemáte ještě žaluzie? 
 
Pokud žaluzie do plastových oken nemáte, můžete je snadno a výhodně zakoupit v eshopu www.zaluzie-rolety.com.
Žaluzie vyrobí na míru podle Vámi zadaných rozměrů. Stačí zadat šířku a výšku, vybrat barevné provedení lamel a okamžitě vidíte Vaši cenu, případně můžete žaluzie objednat. Pokud máte nějaké další individuální požadavky, rádi Vám poradí. Žaluzie dodají kamkoli po ČR a na Slovensko do 7 pracovních dní. Cena žaluzie již od 196,- Kč (vč. DPH).reklama