Úvod > Firemní zprávy > Aby se nám dobře spalo

Aby se nám dobře spalo

Rubrika: Ložnice    Vyšlo:
Autor:    Foto: archiv prodejce
Aby se nám dobře spalo

Kvalitní spánek prospívá fyzickému i duševnímu zdraví. Víte, co všechno je potřeba k tomu, abyste se opravdu dobře vyspali?
 
Důležité je mít na čem spát. Na tom se nejspíš shodneme všichni. A také na tom, že by postel měla být pohodlná. K dobrému spánku je ale třeba připočítat i umístění postele v ložnici, které by se mělo řídit rozložením oken a dveří, celkové zařízení místnosti a samozřejmě také spací návyky.
 
Na velikosti záleží
 
Do ložnice patří manželská postel, která by měla nabízet dostatečné pohodlí pro oba partnery. Pokud vám vyhovuje vyjádření v číslech, je to poměrně snadné. Na šířku jednoho lůžka se obvykle počítá 80 cm. Přidejte dalších 80 a máte základní šířku manželské postele (160 x 200 cm). Ta je možná vyhovující, ale pokud máte rádi komfort, tj. nespíte s připaženýma rukama, daleko lepší bude šířka 90 – 100 cm pro jednoho, což dělá dohromady 180 x 200 cm.
 
Tím se dostáváme k druhému rozměru, délce. Zde se řiďte délkou vyššího partnera, ke které je třeba připočítat ještě 25 cm, aby se i on mohl pořádně protáhnout. Postele se prodávají v délce 200 nebo 220 cm. Když už jsme v číslech, zapamatujte si také výšku, která by měla činit alespoň 50 cm. Pokud bude postel vyšší, lépe pro vás. Obvykle se z vyššího lůžka vstává mnohem lépe nejenom zdravým, ale především seniorům, kteří se již hůře pohybují, anebo handicapovaným osobách či lidem aktuálně trpícím problémy s páteří.

 

 

 

Postelová výbava
 
Součástí postele je postelový rošt. Na výběr máte z několika druhů, od lamelových, přes polohovací, až po úložné nebo motorové. Typ roštu závisí na tom, kdo bude postel používat. Dalším důležitým vybavením je matrace. Těch existuje na trhu celá řada. Matraci vybírejte takovou, která se hodí na váš stávající rošt. Prodejci dnes většinou u matrací tuto informaci uvádějí, pokud ne, rozhodně se vyplatí se zeptat.
 
Matrace se dá pořídit partnerská, anebo dvě matrace vedle sebe. Toto řešení je praktičtější, a to nejenom z důvodu, že jeden z partnerů může mít raději měkčí a druhý tvrdší podklad, ale také třeba proto, že ve chvíli, kdy se na posteli začne otáčet těžší jedinec, ten druhý to okamžitě vnímá díky pohybu matrace, což může být ve spánku velmi nepříjemné. Záleží ale hodně na tom, jaké matrace vyhovují především vám.
 
To samé je i v případě lůžkovin. V nabídce na trhu najdete přikrývky na celou postel. Jenže v případě, že se vy nebo váš partner rádi do peřiny chumláte, budete mít šanci jenom z jedné strany a to může někomu vadit. Problém se objeví i ve chvíli, kdy jeden z partnerů onemocní a následně se pod peřinou zpotí. Druhý si tak jeho chorobu užije doslova z první ruky. Nejenom proto se  peřiny pro ,,jednolůžka“ jeví jako mnohem praktičtější. V poslední době se v postelích objevuje čelo. Není zde pouze na efekt, ale chrání hlavu před chladem, tedy opět bod k dobru.
 
Materiál
 
Při dohadování nad tím, z čeho by měla být postel vyrobená, se partneři většinou shodnou na masivu. Není se ani čemu divit. Jako přírodní materiál je nejpříjemnější. Z dalších materiálů pak vede lamino, zajímavé jsou i čalouněné anebo celokovové postele.

 

 

Atmosféra
 
K dobrému spánku přispívá také intimní atmosféra v ložnici. Docílíte jí výběrem vhodných barev a správného osvětlení. Barevné tóny, maximálně ve čyřech odstínech, by měly být tlumené. Dbejte na to, aby ložnice byla vzdušná, nepřehlcená spoustou nábytku.odrazka nas tipRUBRIKY


Najdete nás na Facebooku: Facebook
Projekce slaboproudých zařízení
Nabízíme kompletní projekční služby v oboru elektro – slaboproud včetně předprojekční přípravy a poradenství.

Výroba nábytku na míru Vágner Kopřivnice
Specializujeme se na zakázkovou výrobu nábytku na míru pro tuzemské i zahraniční odběratele v kusovém i mnohasetkusovém množství. Pro velké odběratele tvoříme modelové řady nábytku detailně přímo dle vlastních požadavků.reklama