Úvod > hobby > Kouzelné folie

Kouzelné folie

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Foto: archiv autorky, www.tapety-folie.cz
Kouzelné folie

Změnit interiér k nepoznání nemusí být nutně podmíněno kompletní změnou nábytku. Se samolepícími tapetami můžete dát nový kabát všem věcem, které jsou pro vás už okoukané. Během krátké doby tak váš interiér dostane novou tvář…
 
Než se rozhodnete k nákupu folií, rozmyslete si, jaký druh budete potřebovat a jakého efektu chcete docílit. Potom si nezapomeňte změřit, kolik folie budete potřebovat. Je nutné počítat i s určitým prostřihem. Vyberte si folii správné šířky – čím méně nastavování, tím hezčí výsledek.
 
Víte, že …
Víte, že existuje mnoho druhů samolepících folií? Například i zrcadlové, transparentní, tabulové, kachličkové, atd.
Několik ukázek vylepšených interiérů:

 


Interiér vylepšený  folií imitující dřevo
 

Dětský pokojík oživený folií s dětským vzorem
 

Šatní skříň znovu jako nová, díky jednobarevným foliím a folii zrcadlové
 

Pro dětskou radost je zde použitá tabulová folie
 

Nejen jednobarevná folie na skříňkách, ale i transparentní folie v oknech dělá tento interiér tak originální

 

Lepení za sucha
Lepení folie chce trochu cviku. Nejlépe se pochopitelně lepí rovné plochy a to nejen rovné desky, ale třeba i válcovité předměty. Při lepení dejte pozor na vznik bublinek pod folií. Je potřeba nalepit okraj tapety, pak pomalu stahovat papír a zároveň dokonale vyhladit povrch folie. Přesahující folii pak snadno odříznete ostrým řezákem.
 
Lepení za mokra
Existuje jedna malá finta, jak nalepit větší plochy folie. Tuto fintu oceníte hlavně při lepení na povrchy, které nejsou ideálně rovné. Připravte si vodu s trochou přípravku na mytí nádobí – takovou mydlinkovou lázeň. Folii postupně sloupávejte z papíru a její lepící stranu namáčejte mydlinkovou vodou. Takhle namočenou folii přiložte na odmaštěný povrch zdobeného předmětu. Folii urovnejte a pak stěrkou, nebo kusem smotané látky dokonale vyhlaďte povrch folie. Tím vytlačíte vodu a folie dokonale přilne. Pokud použijete kvalitní folii, nemusíte se bát, že by lepidlo po namočení přestalo lepit.

 


Vyzkoušeno životem  - „vestavěná lednice“
(foto autorka)

 

Po nastěhování do nového bytu jsme měli na vybranou – buď investovat do koupě nové, nerezové lednice, nebo tu naši starší, obyčejnou, bílou lednici nějak začlenit ke kuchyni. (Možnost nechat ji stát vedle linky stále bílou, jsme jednohlasně zavrhli.) A tak přišla na řadu právě samolepící folie. Lednice sice není vestavěná, ale v novém „kabátě“ jí to vedle linky docela sluší.
(Nelamte si hlavu, jestli náhodou lednice při proměně i nevyrostla. Na první fotografii je lednice původní majitelky bytu, na druhé pak ta naše, nově oblečená.)


Mohlo by se hodit


reklama