Úvod > hobby > Jak vytvořit elegantní krabici na drobnosti

Jak vytvořit elegantní krabici na drobnosti

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Foto: SamMcAdam
Jak vytvořit elegantní krabici na drobnosti

Ne vždy se chceme loučit s drobnostmi, které nám připomínají hezké chvilky či milé blízké a přátele. Takové poklady si ovšem zaslouží vhodné místo k uložení. Nač je ale nechat válet kdesi na dně přihrádky, když mohou odpočívat i v hezké designové krabici, kterou si zvládneme vyrobit doslova na míru…

 

Budete potřebovat:
. balící papír nebo tapetu
. krabici s víkem
. řezací nůž
. lepidlo
. tužka
. děrovač, šídlo nebo větší hřebík
. pravítko
. stuha v barvě papíru
. 2 ozdobná očka
. malý štětec
 
Jak na to:
 
1. Umístěte papír na velkou plochu. Vezměte krabici položte ji zakulacenou stranou na papír, vyznačte si výšku krabice plus z každé strany 3 cm. Ustřihněte požadovanou velikost.

 

2. Ustřižený papír položte vzorovanou stranou dolů. Natřete opatrně lepidlem jeho zadní stranu a boky krabice. Papír opatrně umístěte na krabici a pozvolným otáčením ho nalepujte. Jak budete postupovat, čistým hadříkem uhlazujte papír tak, aby nikde nevznikla žádná bublinka.  

3. Spodní okraj papíru nastřihněte v 3 cm rozestupech. Konce natřete lepidlem, přeložte a přitiskněte k papírové obrubě. To samé udělejte i v horní části krabice.  

 

4. Na zbývající papír položte víko a tužkou obkreslete jeho velikost. Nezapomeňte přidat cca 1, 5 cm navíc. Vystřihněte. Lepidlem natřete vrchní část víka a rubovou stranu papíru. Ten umístěte na víko a pečlivě uhlaďte. Otočte víko na zadní stranu, přečnívající okraje nastříhejte v rozmezí 3 cm, natřete lepidlem a přehněte do spodní části víka. Ustřihněte proužek papíru o velikosti výšky víka a vlepte do spodní části přes nalepený papír. Tak začistíte spodní okraj víka.

 

5. Po obou stranách krabice proti sobě vyvrtejte dvě dírky asi 2, 5 cm od okraje. Otvory začistěte ozdobnými očky a zpevněte kleštěmi. Protáhněte jimi šňůrku a ve vnitřní části zabezpečte uzlíky.


Mohlo by se hodit


reklama