Úvod > hobby > Jak vyrobit vázu z plastové láhve

Jak vyrobit vázu z plastové láhve

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Foto: Wikihow
Jak vyrobit vázu z plastové láhve

Plastové láhve obvykle končí v koši. Než se tak ale stane, dá se z nich vyrobit ledacos užitečného. My vám dnes přinášíme návod na vázičku, kterou můžete ozdobit stůl na balkoně, terase, či zahradě.  A jak na to?
 
Budete potřebovat:
Ostré nůžky
Fix
Měřítko
 
1. Po obvodu jakékoli plastové láhve si označte kruh, kde by váza měla mít ozdobný okraj, přidejte cca 8 cm a odstřihněte vršek.

  

 

2. Ve stejné vzdálenosti si naměřte prostřihy o délce 8 cm podél celého obvodu láhve. Jednotlivé dílky prostřihněte na půl, a pak prostřihněte každou z těchto půlek znovu na půl tak, aby vám vznikly úzké proužky.

  

 

3. Po celém okraji láhve opatrně stiskněte a ohněte všechny proužky směrem ven. 

 

4. Obraťte láhev dnem vzhůru a přitiskněte k povrchu. Tak se ujistíte, že jste správně ohnuli všechny nastříhané proužky.

  

 

5. Přehněte okraj proužku přes další a protáhněte pod dalšími dvěma.

 

6. Vezměte další proužek, ohněte ho a protáhněte stejným způsobem pod dalšími. Ale pozor, tentokrát budete jeden proužek ohýbat přes dva a protahovat pod jedním. 

  

 

7. Ohněte třetí proužek a protáhněte ho stejným způsobem jako první.

  

 

8. Pokračujte podél celého okraje tímto vzorem, dokud vám nezbudou poslední tři proužky. Tyto jednotlivé dílky zastrčte pod následující, až bude celý pruh kompletně propletený.

  
 
  


Mohlo by se hodit


reklama