Úvod > hobby > Hobby program – starý stolek v novém kabátě

Hobby program – starý stolek v novém kabátě

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Foto: Scott Hawkins/Not.book
Hobby program – starý stolek v novém kabátě

Máte starý stolek, jehož povrch pamatuje lepší časy? Dejte mu nový kabát. S trochou trpělivosti to zvládnou i méně zruční jedinci…
Vysloužilý starý stoleček by byla škoda vyhazovat, po renovaci, která vám zabere jedno odpoledne, se může hodit jako odkládací prostor na časopisy, košík s pletením, apod.
 
Budete potřebovat
. barvu
. tmel
. kladivo
. připínáčky nebo čalounické hřebíčky
. malířské plátno s vhodnou barevnou aplikací, případně čisté

 

Postup
 
1. Před nákupem látky si stolek velmi pečlivě změřte, nezapomeňte připočítat další centimetry pro založení – začištění.

 

2. Plátno rozprostřete rubovou stranou nahoru, změřte a vyznačte okraje stolu s ponecháním centimetrů navíc pro založení do spodní části stolu, stříhejte tzv. ,,po niti“.

 

3. Vyznačené okraje na látce napasujte na skutečné okraje stolu, přehněte do spodu a uprostřed po každé straně zatlučte jeden hřebíček. Od nich pak, vždy ve vzdálenosti 5 cm zatlučte další. Pracujte nejprve na jedné straně a pak opatrně natahujte látku na druhou stranu, aby byl výsledný povrch pevný a nekrabatil se. Poslední hřebíček byste měli zatlouct asi 10 cm před každým rohem.

 

4. Látku, která vám zbyla v rozích, vezměte zespoda za cípy, táhněte s přeložením proti sobě a v místě, kde se kříží, zatlučte hřebíček. Ty následně ,,začistěte“ kapkou tmelu a současně přetřete i celou plochu stolu. Nechte pečlivě zaschnout.

 

Tip redakce: Plátno můžete před aplikací ozdobit barevnými vzory, vztahujícími se k nové funkci stolku…    


Mohlo by se hodit


reklama