Úvod > hobby > Podzimní doplňky nejenom z přírody

Podzimní doplňky nejenom z přírody

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Foto: kvetiny-levante.cz, edekor.cz, stoklasa.cz
Podzimní doplňky nejenom z přírody

Ačkoliv podzim nepatří díky své sychravosti mezi příliš vyhledávaná roční období, může být i velmi inspirativní. Padající listí v pestré paletě barev všech odstínů, červeno-oranžové plody jeřabin, tmavě hnědé kaštany, zářijové žluté slunečnice, stačí se jen rozhlédnout. Alespoň část této barevnosti i atmosféry si můžeme přenést i do našich domovů, ať už s pomocí doplňků v příjemných, podzimních barvách, či dekoracemi, které si zvládneme vyrobit i sami…
 
Podzim je zejména obdobím plodů, barevného padajícího listí a to se promítá i do dekorací. Nejvíce se používají přírodní materiály jako větvičky, kůry, šípky, listí, kaštany, atd. Barevné škále vévodí oranžová, hnědá, červená a jejich odstíny.

 

Korálky, figurky… na co si vzpomenete
Již zmíněné kaštany, ale také žaludy, šípky, jeřabiny, zkrátka vše, co najdete v lese nebo zahradě, nabízí šikovným rukám materiál pro výrobu různých bytových doplňků, ozdob, apod.
Dalšími plody, jež k podzimu neodmyslitelně patří, jsou dekorativní dýně, které umějí narůst do nejrůznějších velikostí, barev i dekorů a také ony mohou báječně dotvořit podzimní atmosféru.

 

Pro méně zručné

Pokud nepatříme mezi fanoušky rukodělných prací a dekorace vlastním sběrem a aranžmá nás nelákají, pak můžeme sáhnout do již hotových výrobků, které bývají běžně k dostání (květinářství, hobby markety, ale i obchodní sítě). Pořídit si můžeme např. nejrůznější prstence z korálků na svíčky (vypadají jako již zmiňované korálky z jeřabin), nebo vyzdobit prostor dekoracemi v podobě papírových či látkových draků a slunečnic, které k podzimu rovněž neodmyslitelně patří.
 
Výrobci mysleli i na ty nejnáročnější, pro ně jsou připraveny profesionální dekorace na míru podle konkrétních představ, které se vyrábějí z přírodních surovin a mohou pomoci dokreslit tu pravou podzimní atmosféru.

 

Přehozy, polštáře

Kromě sušených plodů, rostlin, apod. mohou naší snaze o navození hřejivého pocitu babího léta napomoci různé bytové tkaniny, například přehozy na gauč v teplých, podzimních barvách. Ty, nejenom že ozvláštní interiér, ale také se mohou hodit v chladnějších večerech jako přikrývka. Stejně zajímavě a prakticky můžete využít i různé polštářky (dají se zakoupit v mnoha velikostech, tvarech, barvách) na gauče či křesla.

 

Květina na stole

Pokud vás žádný z výše uvedených tipů nepřesvědčil a máte pocit, že na podzimu není nic hezkého, pak vězte, že krásná kytice v podzimním stylu vám zaručeně zvedne náladu. Podzimní vazbě vévodí slunečnice, velmi atraktivně působí v kombinaci s podzimně zbarvenými listy, jeřabinami a dalšími květinami jako jsou například chryzantémy. Jestliže si sami netroufnete takovou krásu usušit, porozhlédněte se v nabídce obchodů s dekorativními předměty, které nabízejí tématické kytice ,,jako živé“…


Mohlo by se hodit


reklama