Úvod > hobby > Kliky a kování na míru

Kliky a kování na míru

Rubrika: Jak na okna a dveře    Vyšlo:
Autor:    Foto archiv autorky
Kliky a kování na míru

Kdo má rád v interiéru vše sladěné do detailu a ještě lépe samé originální prvky, jistě se nespokojí ani s obyčejným kováním. Kliky, zábradlí, úchytky a další podobné bytové doplňky mohou totiž pozvednout obyčejně zařízený interiér o řád výš a vnést ten správný a požadovaný styl.

 

Ptáte se, kde se takové věcičky vyrábějí? Pojďte se s námi podívat do slévárny, kam jsme zavítali v rámci letního workshopu, pořádaného interiér design školou Intermezzo. Řeklo by se, obyčejná klika, ale její výroba skrývá spoustu zajímavostí i možností, díky kterým můžete svůj interiér dovést k naprosté dokonalosti.

 

A protože se jednalo o rodinnou firmu, celým výrobním procesem nás provedl sám majitel a ukázal nám vzorkovnu a do detailu celou ruční výrobu dle tradičních postupů a receptur. Možná byste byli překvapeni, kolik práce zabere formování, jak probíhá slévání, následné broušení a leštění a další související práce.

 

Pokud vás teď napadá, kolik takový výrobek stojí, když je celý ručně zpracovaný, budete nejspíš mile překvapeni. Ceny jsou přiměřené a odpovídají kvalitnějším, sériově vyráběným typům. Proto je také na zvážení této služby využít a nechat si vyrobit například kliky na vnitřní dveře a kličky na okna v jednom stylu.

 

Vybírat můžete z mosazi, bílé mosazi, která je o něco dražší, nebo z hliníku. Když máte doma jednu krásnou kliku a rádi byste je měli na všech dveřích, není nic jednoduššího, než je použít jako vzor. Některé kování lze také repasovat a renovovat, takže původních prvků v historických bytech se nemusíte vzdát.

 

Nejde však jen o starší byty či historické stavby, ale také v novostavbě bude dobře vypadat originální kousek, který zapadne do celkového konceptu. Zajímavé jsou i atypické úchytky, netradiční design zábradlí nebo koupelnové doplňky. Stačí zapojit fantazii či se poradit s odborníkem, výsledkem budete jistě mile překvapeni.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Koupelny ERBES - rekonstrukce koupelen
Rekonstrukce koupelen a bytových jader. Grafický návrh ZDARMA, kompletní servis, garantovaná kvalita a příznivé ceny! Nová koupelna za několik dní.reklama