Úvod > hobby > Kdo má židli, bydlí

Kdo má židli, bydlí

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Foto: droog.com; homedit.com, thelavenderbarnshop.co.uk, completely-coastal1.com, capitalstyle.co.uk, designshrine.net,typepad.com, geekologie.com, modecodesign.com,point-shop.cz
Kdo má židli, bydlí

Dáme si do bytu, dáme si židli…
Ale jakou? Židle přece nemusí být jen k užitku, ale může se stát i krásným bytovým doplňkem. A co třeba křeslo, nebo taburet? Existuje mnoho způsobů, jak si vyzdobit byt opravdu originálním kouskem nábytku. Jednou z možností je poohlédnout se po exklusivních prodejnách a vybrat si designový výrobek.

 

Jenže takový luxus může být nad vaše finanční možnosti. Další způsob je popustit uzdu fantazii a vyrobit židle či křesla z netradičních materiálů. Můžete hádat, z čeho jsou vyrobena tato křesla.
Tohle křeslo je opravdu z hadrů. Sedět v něm sice může být balada, ale nehodí se do každého interiéru.

 

A tohle křeslo je zase z korkových zátek. Umíte si představit kolik mejdanů byste museli absolvovat, než byste měli dost materiálu na jeho výrobu?

 

Co tedy zkusit vyrobit si zajímavý taburet s pomocí barev a vtipného nápadu? Taburet vhodné barvy lze koupit za přijatelnou cenu v běžných prodejnách s nábytkem. Pak už stačí jen pořídit si ty správné barvičky. Báječné jsou například barvy Lumiere, ale můžete použít i jiné barvy na kůži.

 

Barvami můžete vylepšit také starou nepoužívanou židli, která se po renovaci stane nepřehlédnutelným bytovým doplňkem. K takovému tvoření budete potřebovat akrylové barvy, například Balakryl. Nejprve židli musíte přebrousit a dát jí základní nátěr. Na ten pak už můžete malovat motiv podle vlastní fantazie. Nakonec židli přelakujte několika vrstvami bezbarvého laku.

 

Pokud se necítíte na malování, nezoufejte. Pomocí ubrouskové techniky dokážete vykouzlit opravdovou krásu. Židli nejprve přebruste a přetřete akrylovou barvou. Z vybraného ubrousku sloupněte dvě bílé vrstvy a z poslední barevné vrstvy vystříhejte zvolený motiv. Lepidlem na decoupage motiv nalepte tak, že ubrousek přiložíte na židli a lepidlem ho přetřete z vrchní strany. Po zaschnutí lepidla celou židli nalakujte.


Mohlo by se hodit


reklama