Úvod > hobby > Podzimní květinové dekorace

Podzimní květinové dekorace

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Foto: Euromedia Group, k. s. – Ikar.
Podzimní květinové dekorace

Až vyrazíte o víkendu na procházku, ať už do lesa nebo na louku, či jen tak obhlédnout zahradu, nezapomeňte si natrhat plody, květiny, trávy, zkrátka přírodniny, ze kterých se dají vytvářet báječné podzimní dekorace. Máme pro vás pár tipů, co všechno se dá z podzimních darů přírody vykouzlit…
 
Myslíte si, že podzim je ušmudlaný, šedivý a jednobarevný? Naše tipy na dekorace do interiéru vás přesvědčí o opaku. I v tomto třetím ročním období můžete najít zářivě jasné květiny, které pod šikovnýma rukama doslova rozsvítí celý byt. Nezapomněli jsme ani na zeleninu, typickou pro tento čas, takže příjemná hobby chvilka může začít 
 
Podzimní aranžmá
V tomto období jsou květiny odolné i trvanlivé - koneckonců musí už čas od času vzdorovat nepříjemným změnám počasí. Základ těchto kytic tvoří tuba na orchideje, do které jsou přidány podzimní květiny. Nádobu lemují svazky vřesu stažené lýkem, jež barevně doplňuje celou květinovou kompozici. 

 

Snítka orchideje dokonale vynikne v kreativním doprovodu vřesu. Boky válce z aranžovací hmoty zakrývají svazky vřesu a vřes halí i kořenový bal orchideje. Bobule, pestrý ozdobný drát nebo postříbřený list se postarají o nápadité akcenty celé kompozice.

 

Veselé dýně
…jsou neodmyslitelnou součástí podzimu. Kromě toho, že se jejich obsah dá konzumovat, vyřezávají se z nich i různé věci. I když takto vyřezaná dýně vydrží poměrně dlouho, je třeba ji po čase nahradit ,,čerstvou“. A protože se tentokrát dýňové aranžmá proměnilo v nádobu na traviny, slunečnice, případně jiné sušené květiny, autoři zvolili dýni plastovou. 

 

Postup je zcela jednoduchý:
1. Dýni nejdříve provrtáme a usadíme do nádoby naplněné aranžovací hmotou.
2. Pak namalujeme obličej a prostrčíme traviny nebo květiny skrz dýni až do aranžovací hmoty. Obalení nádoby listy dodá aranžmá podzimní náladu.


 

Co vše budete k výrobě takových dekorací potřebovat: aranžovací hmota, lýka – v barevných i přírodních tónech, nůžky, nůž, lepidlo, drát.

 

Publikaci Květinové dekorace vydalo nakladatelství Euromedia Group, k. s. – Ikar.


Mohlo by se hodit


reklama