Úvod > hobby > Vánoční čarování pro všechny

Vánoční čarování pro všechny

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto: archiv autorky
Vánoční čarování pro všechny

Doba adventu se nezadržitelně blíží. Pro ty z vás, kteří si budete vánoční dekorace vyrábět vlastnoručně, máme pár skvělých nápadů. Jsou z rukou nejpovolanějších, a to od přední české floristky Jarmily Pejpalové. Tipy na tyto přírodní ozdoby ale můžete načerpat i na některé z podzimních floristických přehlídek, nesoucích se v duchu adventních dekorací…

 

Podzimním floristickým přehlídkám dominuje téma více než aktuální…adventní věnce. Nejen ty klasické na položení, ale i závěsné či tzv. „vítací“, které se umisťují na vchodové dveře.
 
Kam s ním
Nejdříve je důležité si rozmyslet, kde bude věnec umístěn. Pokud bude v interiéru, máme výběr materiálu na výrobu snazší, protože jednotlivé přízdoby nebudou podléhat povětrnostním vlivům. U těch venkovních myslíme především na trvanlivost. Jako obvykle tvoří základ pro věnec slaměná podložka, zpravidla o průměru 20 – 30 cm. Zatímco jsme u dušičkových věnců používali zejména přírodní materiály, u adventních věnců budou náklady o něco vyšší, protože budeme potřebovat nejen svíčky a podložky pod ně, ale i různobarevné, lesklé stuhy a jiné blýskavé přízdoby. Vánoce jsou přeci jen mimořádným svátkem, který si zaslouží bohatou a okázalejší výzdobu.
 
Postup
Na slaměné podložky navážeme větvičky jehličnanů nebo buxusu. Aby byl věnec kompaktnější, často se ještě omotává lesklými tenkými drátky, které na světle vytvářejí odlesky a drží tvar věnce. Na připevnění umělých materiálů použijeme tavnou lepící pistoli, na živé materiály výhradně lepidlo na živé rostliny. Přízdoby volíme podle oblíbených barev, stále je v kurzu červená či oranžová se zlatou, pokud jste příznivci stříbrné, zkombinujte ji s bílou, aby věnec nevypadal uměle a strnule.
 
Svíčky můžete rozmístit buď ve skupině, nebo klasicky do čtverce, stejně tak přízdoby. Ty můžete soustředit okolo svíček nebo symetricky, pokud jste se rozhodli pro geometrické uspořádání svíček.
 
Pojďme se podívat na pár tipů z listopadové přehlídky…

 

Veselý věnec na zavěšení, ideálně na vchodové dveře, pro děti. Veselí sněhuláčci na vločkové šále…

 

Vánoční klasika – adventní věnec na položení, se symetricky umístěnými svíčkami v červeném hávu, který podtrhují květy vánočních hvězd a maliny.

 

 

Oranžová i červená se mají rády a působí vesele. Místo dřevěných dekorací můžete použít vlastnoručně vyrobené perníčky, které vám věnec nádherně provoní. Pokud nejste zdatné cukrářky či cukráři, zakupte si vůni ve spreji, prodávají se speciálně na věnce a voní po skořici, hřebíčku i vanilce)

 

 

Zlatá paví péra vytváří harmonickou rovnováhu ke skleněným svícnům v horní části.

Máte už vybráno? Pokud ne, nevěšte hlavu, vlastní nápad a invence jsou nejcennější!


Mohlo by se hodit


reklama