Úvod > hobby > Rozkvetlé dekorace z papíru

Rozkvetlé dekorace z papíru

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Foto: archiv autorky a Homelife
Rozkvetlé dekorace z papíru

Také vás už letošní táhlá a proměnlivá zima příliš nebaví? Je sychravo, brzy se stmívá a na stole chybí čerstvé květiny. Ačkoliv si na ty pravé a voňavé ještě chvilku počkáme, hezkou květinovou dekorací, kterou si navíc vlastnoručně připravíme, můžeme potěšit nejenom sebe, ale třeba i naše blízké. Bude nám k tomu stačit trocha zručnosti, snahy a pár papírových ubrousků…

 

 

Veselé květinky z papíru jsou skvělé nejen jako dárek, ale také jako zajímavá dekorace do bytu. Buď je můžeme připevnit na drátek či tenkou špejli a udělat z nich „klasickou“ kytici do vázy, ale hezky budou působit také třeba na záclonách či závěsech a ubrusech, nebo si jimi můžeme ozdobit oblečení jako originální broží.
 
Jak na to? Budeme potřebovat následující pomůcky, trpělivost a trochu zručnosti:
 Vícevrstvé papírové kapesníčky či ubrousky (jednobarevné, klidně i více odstínů jednotlivých barev dohromady – tím docílíme efektu stínování)
 Lepidlo na papír
 Nůžky
 Prsten (buď nějaký starší, který můžeme na nějakou dobu postrádat, případně se podíváme v bižuterii po nějakém efektním, levném kousku) 
 
Pracovní postup
1. Naskládáme na sebe několik vícevrstvých papírových ubrousků – množství záleží na nás, čím více jich bude, tím bohatší bude květ. Ideálně tak kolem 5 – 7 kusů.
2. Zastřihneme všechny ubrousky dohromady do tvaru obdélníku o velikosti cca 30 cm x 15 cm.
3. Složíme celý obdélník po své kratší straně jako harmoniku na cca 2 cm široké proužky.

 

 

4. Stáhneme harmoniku k sobě a doprostřed umístíme vybraný prstýnek.

 

 

5. Roztáhneme jednotlivé záhyby a vytvoříme kolem prstýnku kruh, který na obou stranách opatrně zalepíme lepidlem na papír, aby kruh držel roztažený po celém obvodu.

 

 

6. Po zaschnutí opatrně oddělujeme jednotlivé slabounké vrstvy ubrousku a rozbalujeme je od konců směrem do středu - k prstýnku.

 

 

7. Tento postup opakujeme po celém obvodu kruhu, jednotlivě po všech vrstvách ubrousků. Pracujeme velmi opatrně, abychom si „okvětní“ lístky nenatrhli, či jinak nepoškodili. Po oddělení posledního ubrousku provedeme decentní „kosmetické“ úpravy, narovnáme lístky, aby květ působil symetricky, a máme hotovo.

 

 

Samotný květ je tímto hotový, teď už záleží jen na nás, jak a kam ho umístíme. Dá se použít například jako dekorace na závěsech, záclonách, ubrusech, pokud ho připevníme k magnetu, stane se ozdobou lednice či nástěnky, se špendlíkem se může proměnit v originální brož. Květiny lze vyrábět v různých velikostech, barvách, zajímavě působí, pokud se ubrousky různě barevně proloží (je dobré mít jednu barvu, ale ve více odstínech – například sytěji oranžovou a světle oranžovou, při postupné „rozevírání“ jednotlivých vrstev budou barvy vytvářet dojem stínování).
 
Podobnou květinkou můžeme také ozdobit dárek pro přátele a dodat balení punc originality a výjimečnosti. Kromě hezké dekorace nám podobné tvoření pomůže překlenout abstinenční příznaky po opravdových voňavých květech a ještě si uděláme radost…


Mohlo by se hodit


reklama