Úvod > hobby > Módní staromódní telefony

Módní staromódní telefony

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Publikováno v titulu Domov | Ročník 2005 Číslo 3
Autor:    FOTO ŠTĚPÁN GRYGAR
Módní staromódní telefony

Pane Watsone, přijďte sem. Potřebuji  vás." — To jsou památná slova vynálezce telefonu Alexandera Grahama Bella, která se poprvé vyřítila z telefonního přístroje na jeho překvapeného  spolupracovníka. Psal se rok 1877, telefon vůbec nevypadal jako telefon, ba ani jako exemplář z minulého století. Řečeno zkrátka — proměna telefonních přístrojů, procházející už vlastně třetím stoletím, by tehdejšího génia určitě posadila do křesla.
Ale protože se dřívější styly s oblibou vracejí, můžete si i dnes, v době maličkých mobilních krasavců s barevnými displeji, osvěžit domov kouskem nostalgického, už skoro historického designu. Telefon jako z pracovního stolu vrchního policejního rady Vacátka určitě zapadne do klasicky pojatého interiéru, ale možná že pro něj najdete příhodně kontrastní, neřku-li vtipné místo i v současně pojatém bytě. Volné repliky historických telefonů z 30. let vyrábějí od loňského podzimu ve slovenské Tesle Stropkov pro českou firmu Magion ručně z dřevěného masivu, ušlechtilého dřeva gumovníku    brazilského.   

Na rozdíl  od  svých  předchůdců mají tito telefonní dědečkové moderní vnitřnosti, stylovou tlačítkovou klávesnici a přepínač mezi tónovou a impulsní volbou, takže se mohou používat u všech typů ústředen.
Nejdřív si možná budete opravdu připadat jako šéf pověstné pražské „čtyřky" z televizního seriálu Hříšní lidé města pražského. A koho nepoblouzní iluze, ale spíš pěkné  tvary, tomu  se Jaroslav  Marvan alias Vacátko z příbytku nenápadně vytratí, aby tam
zapomněl telefon hodný pohlazení. 

POHODLÍ VE STARÉM KABÁTĚ

  • l s takovým telefonem můžete dálkově ovládat telefonní záznamník.
  • Když zmáčknete velké kruhové tlačítko ve středu tlačítkové číselnice, automaticky navolíte naposledy volené číslo.
  • Chcete využít služeb telebankingu? Potřebnou pauzu vložíte v průběhu zadávání čísla stlačením velkého okrouhlého tlačítka.
  • Vybírat můžete ze čtyřčlenné rodinky telefonních přístrojů. Výjimečnosti odpovídá cena - od 3 650 do skoro 4 000 Kč. Blíže na www.nostalgicketelefony.cz

 


Mohlo by se hodit


reklama