Úvod > hobby > Rozkvetlé Velikonoce

Rozkvetlé Velikonoce

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Google+  Foto archiv autorky
Rozkvetlé Velikonoce

Svátky jara se blíží, a tak je čas rozmyslet si, jakou velikonoční výzdobu letos zvolíme. Možná vás to překvapí, ale i Velikonoce mají své trendy. Zapátrali jsme a přinášíme vám spoustu aktuálních nápadů na veselé jarní dekorace.
 
Dobrou zprávou pro tento rok je, že se kombinují živé i umělé květiny tak, aby nám dekorace vydržela v bytě několik měsíců bez větších „povelikonočních úprav“. Ze živých květin používáme ty, které si i po seschnutí zachovávají svůj tvar a barvu, případně se dají z aranžmá snadno vyjmout. Protože jsou jarní kytičky poměrně krátkodobě kvetoucí, kombinují se s věrohodně vypadajícími umělými květinami, které nám dobu květu prodlouží.

 

 

Co je ,,in“…
Letošní velikonoční trendy velí používat širokou škálu veselých jarních barev od žluté, oranžové, růžové až po červenou a kromě výrazně kvetoucích květin se používají i výrazné doplňky (vázy, truhlíky, misky apod.).
První aranžmá představuje květinová kytička do vázy. Důležitým doplňkem je v tomto případě také výrazná váza. Základ tvoří proutěný věneček, který nám poslouží jako kostra celého aranžmá. Nejprve ho opleteme nakvetlými větvičkami vrby jívy (kočičky) a poté si připravíme zelené větvičky jakéhokoli listnáče (pro jarní výzdobu se hodí například bříza, ale můžete použít i jiný dostupný drobnolistý listnáč).
 
Aby nám aranžmá dlouho vydrželo, nakombinujeme živé a umělé květiny. V tomto případě byly použity umělé tulipány a narcisky, z živých květin jsou to větvičky kaliny obecné (Viburnum opulus), kterou předtím zbavíme listů, a květy karafiátu. Již nyní nezapomeňte schovávat vaječné skořápky, které tavnou pistolí přilepíte po obvodu proutěného věnečku.

 

 

Nezapomeňte na pokojovky
Velikonočně mohou vypadat i pokojové květiny. Na další dekoraci budeme potřebovat panašovaný kultivar voskovky (Hoya carnosa), hnědé skeletované listy, světle zelenou netkanou textilii, skleněnou ozdobnou vázu nebo skleněný obal na květináč a vajíčka. Nejprve si obalíme spodní část květináče netkanou textilií a vložíme do skleněného obalu.
 
Poté na kruhovou konstrukci, po které se voskovka popíná, nalepíme skeletované listy, nakonec ve vrchní části připevníme dvě vajíčka (doporučujeme použít umělá – větší než klasická slepičí, ale dají se použít i klasická).

 

 


Kvete vám ještě azalka? A co ji zapojit do velikonočních příprav? Ušetříte tak finance a v keramickém nebo proutěném košíku jí to bude ve společnosti voňavého hyacintu a sloní nohy slušet. Po skončení svátků květiny ale raději rozsaďte, protože zatímco azalka je vysloveně vlhkomilná, sloní noha si z domoviny potrpí spíše na sucho.

 

 

Okenní dekorace
Jarní truhlíky už možná trůní na vašem okně. Stejně jako ten náš, žlutý, proutěný, ve kterém jsou sesazeny tulipány, narcisky, hyacinty, primulka, pacifická myrta (Leptospermum australe) a drobnolistá voděnka.

 

 

Během pár minut z něj můžete vytvořit truhlík velikonoční. Stačí přidat žluté zápichy s korálky a vaječnými skořápkami a děti určitě potěšíte barevným látkovým šnekem nebo plyšovým kuřátkem.

 

 

Tak co, vybrali jste si? Pokud ještě váháte, přineseme vám v příštích velikonočních inspiracích další nápady!
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Zen shop a masáže Relax
bolesti zad, hubnutí, relaxaci to vše získáte pomocí masáží nebo terapie tradiční čínské medicíny doplněné bylinnými přípravky z TČM nebo ajurvédyreklama