Úvod > hobby > Patchwork bez šití

Patchwork bez šití

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Foto: archiv autorky, dílna Kajjka
Patchwork bez šití

„Přichází jaro a s ním i jarní úklid. Ze skříně létají staré halenky jedna za druhou. Škoda takových krásných látek. Co by se tak s nimi dalo dělat, sešít je?… patchwork se to myslím jmenuje...“  máte podobné úvahy?  Opravdu se sešívání kousků látek jmenuje patchwork, a opravdu je k tomu potřeba umět trochu šít. Můžete si ale vyrobit krásnou dekoraci, která bude vypadat jako ušitá a vy se přitom jehly ani nedotknete.


Výrobek z kurzu v dílně Kajjka

 

 

Nachystejte si různé kousky barevných látek, polystyrenový základ – věneček, vajíčko, srdíčko, nebo třeba i jiný tvar. Vezměte si k ruce tužku a z manikúry vyndejte nůžtičky na nehty. A to je vlastně všechno. Pak už to bude chtít jen trochu šikovnosti a trochu trpělivosti.
 
1) Na polystyren si nejprve předkreslete vzor. Důležité je rozvrhnout ho tak, aby vytvořil jednotlivé dílky. Myslete při tom na to, že každý z dílků bude tvořit látkový kousek. Čáry musí tedy ohraničovat jednotlivé plošky budoucího vzoru.

 

 

2) Ostrým řezákem udělejte do polystyrenu zářezy asi 1cm hluboké.

 

 

3) Pak už jen stříhejte kousky látek a vtlačujte je do vytvořených zářezů. Stačí zastrčit asi půl centimetru látky. Při práci si látku přistřihněte, pokud to bude potřeba, ať se zbytečně netrápíte zastrkáváním velkých přesahů látky.

 

 

4) Nakonec potažený polystyren smačkejte v místech „švů“ k sobě.
 
Malý tip:
Z odstřižků látek můžete vyrobit střapatý věneček – kousky velké asi tak 3x3 cm zapichujte obráceným koncem slabého štětce do polystyrénového základu.  Postup je stejný jako při výrobě věnečku z organzy.


Výrobek z kurzu v dílně Kajjka


Mohlo by se hodit


reklama