Úvod > hobby > Stolek s vůní břízy

Stolek s vůní břízy

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Foto: DIYideas
Stolek s vůní břízy

Čím dál častěji se v portfoliích interiérových designerů objevují přírodniny, věci z neopracovaného dřeva, kamene… a my se nestačíme divit, kolik že to těch pár kousků polínek vlastně stojí. Tak aby vám nebylo líto, že si svůj vysněný stoleček nemůžete vzhledem k finanční nedostupnosti pořídit, připravili jsme pro vás návod, jak si takový designový kousek vyrobíte sami…

 

 

Budete potřebovat:
kmeny břízy nařezané na 46 cm dlouhé špalíky
překližku o velikosti 122x244 cm
lepidlo na dřevo
šrouby na dřevo
malta
polyuretanový lak
kotoučová pila
4 pojízdná kolečka
pokosová pila
akumulátorová vrtačka
hladítko
nůž na tmel

 

 

Jak na to:
1, Nejprve je třeba vytvořit kostru stolku. Z překližky vyřízněte základovou desku o velikosti 84x61 cm. Dále si nařežte 2 kusy o velikosti 69x41 a dva kusy o rozměrech 46x41, které budou sloužit jako postranice, a jeden kus 69x46 cm pro vrchní desku. Slepte strany stolku dohromady a následně stáhněte šrouby. Položte obvodové stěny na základovou desku a opět připevněte šrouby.

 

 

2, Kmen břízy si nařežte na 46 cm dlouhé kousky. Mělo by vám jich stačit cca 34, ale počet se může lišit vzhledem k různé síle kmenu. Jednotlivé břízky natřete na spodku a jedné straně. Připevněte na základovou desku a ke kostře stolku přesně tak, jak je vidět na fotografii. Pro další zpevnění přivrtejte každé polínko zvlášť k obvodovým deskám.

 

 

3, Vršek stolku zakryjte obvodovou deskou, kterou jste ,,uřízli“ v bodě 1, a přišroubujte k obvodovým deskám.

 

 

4, Z břízy nařežte asi 2, 5 cm široká kolečka. Budete jich potřebovat cca 40. Naskládejte je v řadách na vrchní desku a přilepte tmelem.

 

 

5, S pomocí stěrky rozetřete maltu po povrchu stolku tak, aby vyplnila mezery mezi jednotlivými břízovými ,,koláči“. Přebytečný materiál odstraňte a začistěte. Nechte pečlivě zaschnout.

 

 

6. Nezbývá než připevnit na spodní část kolečka, asi 2, 5 cm od okraje stolku.  Kdo chce, může hotový stolek natřít polyuretanovým lakem.


Mohlo by se hodit


reklama