Úvod > hobby > Vyrobte si zahradní lampion

Vyrobte si zahradní lampion

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Foto: Brenna
Vyrobte si zahradní lampion

Chystáte se pojmout letošní léto v zahradním party stylu? Pokud ano, rozhodně byste neměli zapomenout na patřičné dekorace, mezi něž patří i lampiony všech barev a tvarů. S trochou trpělivosti, šikovnosti i času je zvládne vyrobit každý…

 

 

Budete potřebovat:
- papírová stínidla v různých tvarech (prodává IKEA, spolu s objímkou)
- barevný hedvábný papír
- nůžky
- lepidlo
- provaz
 
Postup:

1. Sestavte papírové stínidlo. Zavěste ho kamkoli do výše ramen tak, abyste kolem něj mohli pracovat.

2. Rozložte hedvábný papír na rovnou plochu. Přeložte ho po jeho delší straně na polovinu, a pak ho překládejte, dokud vám nezbude pruh široký přibližně 6 cm (šířku pruhu je možné upravit dle libosti, ale také podle velikosti stínidla) 
 
3. Držte papír pevně přeložený a nastřihněte ho od volného okraje směrem k hřbetu v cca centimetrových odstupech, jak je vidět na fotografii.

 

 

4. Po té odstřihněte oba dlouhé konce, tím vám po rozložení vzniknou pruhy se samostatnými třásněmi a pruhy s ,,řetízky“.

 

 

5. V této fázi budete pracovat již se stínidlem. Postupuje se od spodní části směrem nahoru. Na papírové stínidlo naneste kolem dokola v horizontální linii lepidlo, pozor, nikoli rovnou ale klikatou čárou. Při dvojitém lepení ,,řetízků“ se vám tyto lépe roztáhnou a vytvoří nadýchaný efekt. Současně třásně účelněji vyplní plochu stínidla.

 

 

6. S hedvábným papírem i stínidlem pracujte opatrně. Přilepené plochy držte u sebe velmi jemně, aby se neroztrhly.

 

 

7. K dosažení požadovaného efektu nezapomeňte střídat barvy. Pokud jste večírek zvolili v daném barevném tónu, můžete mu barevně přizpůsobit i tuto dekoraci.
 
8. Pro výrobu střapce nastříhejte dlouhé kousky papíru asi centimetr široké.  Přehněte je na půl a omotejte kolem drátěné konstrukce schované uvnitř stínidla.  Delším pruhem papíru omotejte vrchní část svazku a přilepte.
 
9. Nad stůl či kolem zahrady natáhněte šňůry, na ně zavěste lampiony, rozsviťte a zábava může začít…


Mohlo by se hodit


reklama