Úvod > hobby > Hvězdy z korálků

Hvězdy z korálků

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Foto: Euromedia Group k. s., Ikar, SXC
Hvězdy z korálků

Dny se krátí, počasí už také není nic moc, a tak se nepochybně bude hodit tip na vyplnění volného odpoledne. Tentokrát jsme vybrali ,,korálkovanou“. Nebudeme ovšem tvořit v současné době módní náramky, náhrdelníky či náušnice, ale naučíme se navlékat hvězdy. A jak u nás bývá zvykem, bude se soutěžit…

 

 

Korálky představují nejenom výchozí materiál pro tvorbu módních doplňků, ale také dekorativních předmětů. Ulrike Hoffmannová a Claudi Bürgi-Knupová sestavily jedinečnou publikaci Hvězdy z korálků, kterou vydala Euromedia Group k. s., Ikar. Jak název napovídá, hlavním tématem je hvězda, a to nejenom klasická vánoční, která prý bude letos hitem jak na vánočním stromku, tak i v oknech, ale také jako součást květinové dekorace nebo doplněk stolování. 
 
Hvězdy můžete rozzářit v klasické vánoční kombinaci červené a zelené nebo v zářivě zlaté, či ve třpytivých veselých barvách, případně v elegantní jednoduché bílé a stříbrné – je už na vás, jakými nápady se necháte inspirovat.

 

 

V knize najdete základní kurz, kde se naučíte různé pracovní techniky. Budete se tak moci těšit z úspěchu při tvorbě třpytivých ledových krystalů, květinových hvězd, v ruském stylu, s korálky z modelovací hmoty, v oranžově červených akcentech apod...

 

 

Pomůcky
K efektním bytovým doplňkům vám bude stačit drát, barevné korálky různých velikostí a tvarů podle toho, kam budete chtít hvězdu umístit a jaký typ zvolíte, dále modelovací hmota, speciální kleště. Všechny pomůcky jsou k dostání ve specializovaných prodejnách.
 
Tři z vás, kteří si správně tipnou odpověď na následující otázku a odpoví do 6. 11. v připojeném formuláři, získají tuto šikovnou publikaci, s níž si budou moci připravit např. vánoční výzdobu s předstihem.
 
A na co se ptáme?
 
Odkud pochází Vánoční neboli Betlémská hvězda:
 
A) z Holandska
B) z Mexika
C) z Portugalska

 Soutěžní otázka

1. Odpověď na otázku je:


 

Publikaci Hvězdy z korálků vydala Euromedia Group k. s. Ikar, k dostání v knihkupectvích a na www.bux.cz.


Mohlo by se hodit


reklama