Úvod > hobby > Vánoční svícen z ozdobné tykvičky

Vánoční svícen z ozdobné tykvičky

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Foto: archiv autora
Vánoční svícen z ozdobné tykvičky

Štědrý den klepe na dveře a řada z nás horečnatě přemýšlí, jestli má už vše nakoupené a připravené. Hezkou tradicí štědrovečerního stolu jsou zapálené svíčky. Máte dost svícínků? Pokud ne, tento stihnete připravit i na Štědrý den dopoledne…

 

 

Ke zhotovení takového svícnu není zapotřebí příliš mnoho věcí ani velké zručnosti. Koneckonců, do jeho výroby by se mohly pustit i větší děti, které tak ideálně zabavíte až do vlastní večeře…

 

 

 

Budeme potřebovat:
1, ozdobnou tykvičku (lze použít i jablko, případně plastelínu vyválenou do tvaru koule a zabalenou do alobalu)
2, párátka oboustranně špičatá, želé bonbóny, rozinky, pomerančovou kůru nakrájenou na malé čtverečky, koření hřebíček, svíčku, větvičky jedličky nebo buxusu.
3, ozdobnou mašličku
4, svíčku
 
Postup:
1, Nejprve vyřízneme do tykvičky otvor pro vložení svíčky, který nesmí být větší než průměr svíčky, aby nedošlo k jejímu vypadnutí.
2, Kolem tykvičky uděláme bodlem či jiným ostrým předmětem dírky, kam vložíme hřebíček. Při hoření svíčky se bude uvolňovat teplo a jeho působení na koření bude uvolňovat typickou hřebíčkovou vůni.
3, Na párátka střídavě navléknete hrozinky, na drobné kostičky nakrájené želé, kůru z pomeranče. Takto upravená párátka zapíchnete do tykvičky.
4. Nakonec svícen dozdobíte větvičkami jedličky nebo buxusu, případně stuhou nebo řetízkem a podobně. Samozřejmě, že vlastní invenci se meze nekladou.
 
Ještě jedna důležitá připomínka, pokud budete svícen zapalovat, umístěte ho na nehořlavou podložku, např. na keramický talířek.

 

 

Na předvánočním trhu se sice dá se sehnat řada podobných dárečků, ale těm bude chybět duchovní dar, který dáváte, a to je čas, jež jste věnovali ke zhotovení této malé pozornosti. Celé vánoce tak bude svícínek obdarovanému připomínat, že jste si na něj (ni) vzpomněli.  Ať vám i obdarovaným takovéto dárky udělají radost.


Mohlo by se hodit


reklama