Úvod > hobby > Chystáme se na Silvestra

Chystáme se na Silvestra

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Foto a realizace: Johana Střížková
Chystáme se na Silvestra

Rozhodli jste se letos skoncovat s oslavami posledního dne v přeplněných barech, neosobních restauracích i v mrazivých ulicích? Pokud jste si naplánovali party, na kterou pozvete své nejmilejší přátele a budete u kamen, nebo alespoň zahřátého topení v klidu rozebírat odcházející rok či vášnivě diskutovat o událostech budoucích, u toho popíjet oblíbené víno a pomalu ujídat sušenky a oříšky, podpořte otevřenou náruč vašeho bytu nebo chalupy ručně vyrobenými drobnostmi.
 
Na oříšky a slané sušenky vyrobte krabičky ze starých map, novin nebo not. Vyhněte se pomíchání sklenek jejich nápaditým označením a atmosféru korunujte svícny, které určitě nikdo jiný nemá. Vytvoření malých, ale milých překvapení vás nebude stát téměř nic, stačí jen začít s námi, podle našeho návodu a fotografií.
 
Krabičky
1. Připravte si čtverec silnějšího papíru nebo dva položené na sebe.  Strana zvoleného čtverce by měla být přibližně čtyřikrát delší než hrana krabičky, kterou z něj chcete vyrobit. Krabičku můžete vytvořit i z nepoužívané mapy, zbylé tapety, pevnějších novin nebo starých not.

 

 

2. Papír přeložte nejprve na trojúhelník  a poté přehněte podle fotografie.

 

 

3. Ve skládání pokračujte podle následujících fotografií.

 

 

4. Výsledek můžete naplnit připraveným pohoštěním.

 

 

 

Značky na sklenky
1. K výrobě těch nejzábavnějších a zaručeně nejlevnějších rozlišovačů na sklenky budete potřebovat kladívko, průbojník o velikosti 6mm a dvě balení (každé jiné barvy) plstěných podložek na nohy židlí (koupíte v hobby marketu nebo v Ikea).

 

 

2. Plstěnou podložku položte na dřevěný podklad. Použijte třeba staré prkénko nebo kus prkna, po průbojníku zůstanou na podložce vyražené otisky. Doprostřed umístěte průbojník a pomocí kladiva vyrazte do podložky kulatý otvor. Nůžkami prostřihněte plstěné kolečko, abyste ho mohli navléknout na nožku skleničky.
 
3. Na každou sklenku navlékněte jiné množství koleček a jinak poskládejte barvy.

 

 

4. Nyní si jen každý musí zapamatovat jaké je jeho kombinace na značce.

 

 

Svícen ze struhadla
1. Použijte staré tupé struhadlo nebo se podívejte po nějakém levném v obchodě nebo bazaru. Pořiďte si barvy ve spreji, nejlépe značku „Montana“. (foto č. 1)
2. Struhadla nastříkejte barvou a nechte zaschnout. (foto č. 2)
3. Tímhle úžasným stínidlem zakryjte čajové svíčky a vytvořte tak slavnostní a romantickou atmosféru posledního večera roku 2011. (foto č. 3)

 


Mohlo by se hodit


reklama