Úvod > hobby > Malý dárek nejen ke dni sv. Valentýna

Malý dárek nejen ke dni sv. Valentýna

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Foto: archiv autora
Malý dárek nejen ke dni sv. Valentýna

Zkuste pro tentokrát oslavit blížícího se Valentýna tak trochu naruby a obdarovat své blízké, především rodiče, babičky, dědečky, kamarády květinou se srdcem, kterou vyrobíte doslova za pár chvil. A mimochodem, málo se ví, že tento den neoslavuje pouze lásku partnerskou, ale i city, které chováme právě k těmto svým nejbližším…
 
Vyjádřit svůj vřelý vztah k druhému je chvályhodné. A měli bychom tak činit nejenom na Valentýna, ale i po celý rok. 
Mezi nejvíce rozšířené symboly lásky patří zpodobňování symbolu srdce, červené růže samozřejmě červené barvy. A jestli pak víte, že už v době antiky a raného křesťanství symbolizoval plazivý břečťan věčnou lásku. Dosvědčují to vyobrazení na freskách a vázách jako dekorace při zpodobňování milostných výjevů.
 
Láska patří neoddělitelně k lidem, a tak pojďme projevit tento cit či náklonnost k druhému dárkem, který vytvoříme vlastníma rukama. Srdíčko s břečťanem, pár dalších předmětů, trochu šikovnosti a dárek je hotový doslova za pár chvil…

 

 

K zhotovení budeme potřebovat:
- florex na suchou vazbu
- malý květináč
- suchý mech
- kokosové vlákno
- špejle
- zlatá niť
- břečťan
- srdíčka, korálky perličkové
- sušené růžové květy

 

 

Pomůcky:
- lepidlo Herkules
- nůž
- nůžky
- papír k zhotovení šablony srdíčka
- kousek tenkého drátu k připevnění břečťanu ke špejli

 

 

Postup zhotovení:
Z florexové kostky odkrojíme asi 2 cm silnou vrstvu a podle šablony zhotovíme tvar srdce. Z jedné strany natřeme lepidlem a přiložíme mech, aby pevně držel. Po té kolem srdce vytvarujeme kokosové vlákno, aby byl zachován tvar srdce.
 
Připravíme si květináč. Vnitřní část květináče vyplníme florexem nebo polystyrenem, aby bylo možné dovnitř upevnit špejli.
Špejli připevníme k srdci a obmotáme kolem břečťan. Připevníme tenkým drátkem. Druhým koncem špejle upevníme srdce do květináče. Zbývá doplnit povrch květináče mechem a po obvodu naaranžovat kokosové vlákno.
 
Chvilka práce, trocha šikovnosti a jistě bude mít obdarovaný radost.

 

 

Pokud jste zvládli technologii zhotovení srdíčka, je možné experimentovat tak, jak je znázorněno na obr.3. Jestli nemáte sušené květy růže, je možné použít mech jako v prvním případě a zlatou niť k obtočení kolem srdíčka. Perličkové korálky pak dotvoří celé dílo.


Mohlo by se hodit


reklama