Úvod > hobby > Kolíčky pro všechny zapomněnky

Kolíčky pro všechny zapomněnky

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Foto archiv autorky
Kolíčky pro všechny zapomněnky

I když nastalo jaro a děti mohou vyletět z domova na hřiště a louky, je dobré mít po ruce zábavu na deštivá odpoledne. Takovou zábavou se mohou stát veselé zdobené kolíčky, kterými mohou děti rovněž obdarovat své okolí.

 

 

Co budete potřebovat:
dřevěné kolíčky na prádlo (můžete i více velikostí)
korálky, knoflíky, peříčka, vystřižená papírová zvířátka a další maličkosti na zdobení kolíčků
vodové barvy, fixy
magnety
univerzální lepidlo po různé povrchy
pinzetu
štětec
 
+ doporučujeme připravit si noviny na podložení práce a vlhký hadřík na průběžné otírání rukou od lepidla

 

 

Nákup:
Kolíčky opravdu zkuste koupit raději dřevěné než plastové, bude se vám na ně lépe lepit. Také se dají sehnat i malé kolíčky, obvykle určené na dárkové balení, můžete tedy ozdobit i je.
S maličkostmi na zdobení můžete klidně nechat volnou ruku dětem, ale dbejte na to, aby měly aspoň jednu rovnou plochu, jinak budou špatně přiléhat ke kolíčku. Pokud nechcete ozdoby kupovat, můžete se poohlédnout doma.
 
Jistě vám zbylo několik lichých knoflíků, zakutálených korálků či štrasových kamínků. Nebo zadejte dětem, ať namalují hlavy zvířátek na karton, společně je vystřihněte a můžete polepit kolíčky jimi.
Magnety a lepidlo seženete ve výtvarných potřebách. Chcete-li mít kolíčky barevné, pořiďte si i barvy nebo fixy.
 
Štětec vybírejte plochý, budete jím nanášet lepidlo.
 
Barvení
Budete-li kolíčky nejdříve barvit, připravte si je raději o den dřív, aby měly čas pořádně oschnout.
 
Polepování
Než začnete lepit, zkuste si vždy připravit, co na kolíček dáte. A máte-li na to trpělivost, dovolte dětem, ať si udělají pár kolíčků úplně bez ladu a skladu. Zjistíte, že je vlastně jedno, co na ně nalepíte, všechno bude vypadat vesele a hravě.

 

 

Pomocí štětce nanášejte lepidlo buď na kolíček, nebo na lepenou věc. Vždy jen trochu, aby vám nikam nepřetékalo, není totiž transparentní! Po přilepení ozdobu přitlačte a chvíli přidržte. Takto postupně nalepte všechny kousky, které chcete mít na jednom kolíčku.
 
Dokončení
Pokud hodláte kolíček použít jako úchytku na vzkazy, přilepte ještě na neozdobenou stranu magnet. Než ho přilepíte, vyzkoušejte si třeba na lednici jeho polaritu. Rovněž přilepený magnet chvíli přidržte, aby vám nikam neujel. Tím je váš veselý kolíček hotový a zbývá ho již jen nechat pořádně zaschnout (raději do druhého dne).

 

 

Můžete si jich za krátký čas nadělat třeba celou hromadu a pak jimi zdobit dárky, rozdávat je svým blízkým, děti potěší spolužáky ve škole. Nebo si jimi prostě jen vylepšíte dveře od ledničky.


Mohlo by se hodit


reklama