Úvod > hobby > Drobné prstýnky pro štěstí

Drobné prstýnky pro štěstí

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Foto: archiv autorky
Drobné prstýnky pro štěstí

Potkáváte kominíka a nikdy nemáte při ruce vhodný knoflík? Nezoufejte, nyní si můžete vyrobit veselý prstýnek s knoflíkem a být tak vždy připraveni! A k vyrábění pozvěte i děti, bude je to jistě bavit.

 

 

Co budete potřebovat:
jemnější příze nebo bavlna (různobarevná)
háčky
jehla
nůžky
krejčovský metr
knoflíky různých barev a velikostí
 
Vyberte si spíše jemnější přízi nebo rovnou pletací bavlnu, aby hotové prstýnky působily jemně a kompaktně. Knoflíky taky více vyniknou na jednobarevných přízích, nejlepší jsou základní barvy. Při výběru knoflíků a jehly myslete na to, že budete potřebovat protáhnout knoflíkem jehlu i s přízí, abyste ho mohli přišít. Háčky přirozeně vybírejte podle síly příze.
 
Do výběru knoflíků i vlny doporučujeme zapojit i děti, jistě rády pomohou! Budou se pak moct pochlubit ve škole, že samy vyráběly prstýnky a třeba i podarovat kamarádky.

 

 

Postup
Nejprve si uháčkujeme základ prstýnku, tedy kroužek.
 
Základní řada: uháčkujte 4 řetízková oka (ŘO) a práci obraťte
Druhá řada: vynechte 1 ŘO, uháčkujte do následujícího a zbývajících ok háčkujte krátké sloupky (KS)
Další řady: uháčkujte 1 ŘO, do dalších KS háčkujte krátké sloupky

 

 

Háčkujte do délky cca 8 cm, nebo si pomocí krejčovského metru naměřte obvod prstu. Pamatujte však na to, že se proužek pleteniny trochu zkrátí sešíváním. Když máte proužek dostatečně dlouhý, můžete práci zakončit. Nechte si dost dlouhý konec volné příze, budete jím sešívat a přišívat knoflík.

Máte-li už dost velké či zručné děti, mohou dokončovací práce zvládnout ony. Pokud ještě nezvládnou šití, nechte je alespoň vybrat ten správný knoflík.
 
Sešívání
Obraťte si práci naruby, volný konec navléknete do jehly a pleteninu sešijete do kroužku.

 

 

Přišívání knoflíku
Jakmile máte sešito, obraťte práci na líc a protáhněte si na líc rovněž stále navlečenou jehlu. Vyberte vhodný knoflík (pokud jste to ovšem nenechali na vašich dítkách...) a obvyklým způsobem jej přišijte doprostřed kroužku.

 

 

Tak, až zapošijete a odstřihnete zbytek příze, můžete si hotový prstýnek rovnou vyzkoušet... Jistě vám bude slušet, udělá den veselejším nebo se stane milým dárkem pro vaše blízké.


Mohlo by se hodit


reklama