Úvod > hobby > Popřejte vkusně a vlastnoručně...

Popřejte vkusně a vlastnoručně...

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Foto archiv autorky
Popřejte vkusně a vlastnoručně...

Nebaví vás vybírat v obchodě přání k narozeninám a jiným oslavám? Chtěli byste přání velmi specifické? Není nic snazšího, než si takové originální přání vyrobit sami. Nápadům se meze nekladou. My jsme vyráběli přání pro milovníka vody, rybáře nebo milovníka modré...

 

 

Co budete potřebovat?
barevné papíry (minimálně dvě barvy)
lepidlo na papír a různé povrchy
ostré nůžky
tužku
tenký lihový fix
šablony
tenký štětec na lepení
zbytky vlny
noviny na podložení

 

 

Nejprve si rozmyslete, komu budete přání vyrábět a co na něm chcete mít. Podle toho totiž budete volit barvy papírů a také šablony. Ve výtvarných potřebách samozřejmě seženete i celé sady vystřihovacích šablon. Nechcete-li vystřihovat podle kupovaných, nebo sháníte něco speciálního, zabrouzdejte internetem, najdete nepřeberné množství šablon ke stažení.
 
Postup
Vyberte si jeden z papírů. Ustřihněte a přeložte si základní podkladový papír, který se vlastně stane přáním. Nevíte-li, jak velké, můžete to zkusit podle obyčejné obálky a udělat je tak, aby se do obálky vešlo.

 

 
připravený podkladový papír

 

Z druhé barvy papíru si pomocí tužky, šablon a nůžek vystříhejte motivy, s nimiž budete přání zdobit. Udělejte si jich dost, ale doporučujeme přání nepřeplácávat, střídmé bude jistě zajímavější.
Když máte motivy připravené, poskládejte si je na přání, abyste získali představu, jak bude celá koncepce vypadat. Máte-li doma zbytky vln nebo třeba látek, můžete je použít na dotvoření krajin.

 


zkouška motivů

 

Motivy jeden po druhém natřete lepidlem a klaďte je zpět na přání, již na své místo.

 

 

Postupujte pomalu, abyste si nezkazili konečný vzhled přání.

 

 

Po nalepení motivů a doplňující krajiny máte vlastně už přání téměř hotové.

 

 

Ale ještě doporučujeme finálně doupravit lihovým fixem. Můžete dodělat zvířátkům očka, domkům okna a dveře, nebo prostě dokreslit něco, co jste nechtěli stříhat.

 

 

Pokud si chcete vymyslet vlastní šablonu, klidně můžete. Stačí si namalovat na čtvrtku základní obrázek, vystřihnout ho a pak si ho obkreslit na barevné papíry. Můžete si tak namalovat i velmi specifické a osobní šablony pro vaše přátele a blízké.
 
Posledním úkolem je nechat přání řádně zaschnout, a pokud se trochu kroutí, schovejte ho do druhého dne pod nějakou příhodnou encyklopedii...
 
A nyní už můžete přání napsat a potěšit jím vybraného oslavence.


Mohlo by se hodit


reklama