Úvod > hobby > Jmenovky pro každou příležitost...

Jmenovky pro každou příležitost...

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Foto archiv autorky
Jmenovky pro každou příležitost...

Potřebujete pojmenovat dárky originálně? Nebo třeba chystáte velkou večeři a ne všechny hosty znáte? Možná, že i hosty znáte, ale prostě jim chcete večeři s vámi trochu ozvláštnit... To můžete, vyrobte si k tomu hromadu jednoduchých jmenovek a pojmenujte jim místo u stolu, nebo třeba jejich kousek dezertu, malou pozornost, prostě pojmenovávejte, co hrdlo ráčí…

 


jmenovky s kolíčky

 

Co budete potřebovat?
barevné papíry
tužka
guma
nůžky
lihový fix
pravítko
vykrajovátka na perníky nebo cukroví
 
Něco navíc: můžete si v papírnictví nebo v květinářství zakoupit malé ozdobné kolíčky a jmenovky jimi ještě vylepšit.

 

 

Barevné papíry vybírejte raději silnější (větší gramáž), aby vám pak jmenovky držely tvar. Vykrajovátka si najděte opravdu malá, ideálně středová na linecké koláčky.
 
Postup

Z různých papírů si naměřte a nastříhejte obdélníky. Ty následně přeložte. Tak budete mít připravené základní tvary na jmenovky.

 


nastříhaná přání

 

Tužkou si lehce naznačte linku, na kterou budete malovat vystřihovaný motiv. Pamatujte na to, abyste si nechali na daný motiv dostatek místa.

 


naznačení střihové linie

 

Pomocí vykrajovátek si na střihovou linii obkreslete motiv (nebo motivy, chcete-li mít jmenovku veselejší).

 


obkreslení motivu

 


obkresleno

 

Podle naznačené linie vystřihněte linku s motivem tak, aby vám vlastně „přečuhoval“ přes linku. Mimochodem, linku vůbec nemusíte dělat podle pravítka, klidně si dovolte udělat čáru klikatou, podle ruky.

 


stříhání

 

Střihovou linii a celý motiv (aby byl na jmenovce pěkně vidět) obtáhněte lihovým fixem. Pokud máte jiný než černý, nebojte se ho použít.

 


hotová jmenovka

 

A tím je vlastně jmenovka hotová. Můžete si jich za pár minut připravit celou spoustu a pojmenovat dárky všem přátelům, ozdobit několik stolů, zkrátka se vyřádit...

 

 

Přejeme hezkou zábavu!


Mohlo by se hodit


reklama