Úvod > hobby > Skládanka ze vzpomínek...

Skládanka ze vzpomínek...

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Foto archiv autorky
Skládanka ze vzpomínek...

Maminka má svátek, babička kulatiny, kamarádka se vdává nebo třeba promuje? A co jim dáte na památku? Zkuste něco velmi osobního a vůbec se nebojte své přátele a blízké dojmout. Jistě jim uděláte radost. Vyrobte jim s námi vzpomínkovou koláž.

 

 

Co budete potřebovat?
barevný papír na podklad
barevné papíry na dozdobení
fotografie
nůžky
tužku
lihový fix
gumu
štětec na lepení
lepidlo na papír
vykrajovátka nebo šablony
různé drobnosti na dozdobení
noviny na podložení

 

 

Nejprve si rozmyslete, na jaké téma chcete koláž dělat. Podle toho si připravte fotografie. Chcete-li, aby byla koláž opravdu pěkná, nechte si vybrané fotografie vyvolat na fotopapír. Budou vypadat lépe a hlavně se budou lesknout.
Na dozdobení a získání osobitosti si připravte různé maličkosti, můžete použít stuhy, knoflíky, kousky kůže, vystřižené tvary nebo písmena z barevných papírů. Jednoduše to, co vás napadne, nebo co má obdarovaný v oblibě.
 
Postup
Vybrané fotografie si rozdělte a jednu vyberte jako ústřední. Pokud například děláte babičce koláž z vnoučátek, hodí se jako ústřední fotografie babičky – aby měla vnoučátka pěkně kolem sebe. Vyrábíte-li koláž kamarádce, vyberte fotografie třeba ze společných akcí.
 
Ostříhejte nůžkami fotografie tak, aby vám vznikly různé tvary, a na obrázku jste nechali jen to nejdůležitější. Děláte to jednak proto, aby se vám na koláž vešlo fotografií víc a také proto, že ostříhané fotografie působí veseleji, nebo přátelštěji, chcete-li. Připravte si rovnou i různé drobnosti.
Fotografie a ozdoby si nasucho rozložte na podkladový papír a vyzkoušejte, jak spolu budou ladit.

 

 

Jestliže jste spokojeni, postupně odebírejte jednotlivé kousky skládačky, potřete lepidlem a pokládejte zpět. Začněte fotografiemi a těmi největšími díly. Poté přidejte menší a nakonec úplné maličkosti.

 

 

Po nalepení všech kousků a kousíčků nechte koláž chvíli uschnout. Mezitím si rozmyslete, chcete-li nechat promlouvat pouze obrázky nebo byste chtěli i něco vepsat. Máte-li touhu psavou, napište mezi fotografie drobná přání či vzkazy.
 
Tím máte vlastně celou práci hotovou. Koláž je ještě třeba na několik dní pořádně zatížít, aby se nekroutila, a už může putovat svým majitelům.

 

 

Malý tip na závěr... chcete-li svůj dárek ještě ozvláštnit, nechte vzpomínkovou koláž zarámovat u odborníka, získá zase trochu jiný ráz!

 


Mohlo by se hodit


reklama