Úvod > hobby > Předveďte se s vlastnoručně ušitou taškou

Předveďte se s vlastnoručně ušitou taškou

Rubrika: Auto - moto    Vyšlo:
Autor:    Foto archiv autorky
Předveďte se s vlastnoručně ušitou taškou

Nákupy…Téměř každá žena je má aspoň občas ráda. Ale nemusíte se nutně vláčet s igelitkami nebo jinými nevzhlednými sáčky. Ušijte si s námi nákupní tašku a nakupujte pěkně stylově! Samozřejmě můžete vlastnoručním výrobkem potěšit i někoho ze svých blízkých, třeba se stane oblíbeným dárkem letošních Vánoc!

 

 

Co budete potřebovat?
látka (min. 1 m, šíře 140 cm)
nit
špendlíky (+ jeden zavírací)
nůžky
jehla
šicí stroj
 
Budete-li chtít šít tašce i obal, připravte si navíc ještě látkovou stuhu na převázání.

 

 

Látku si vyberte dle vlastního nápadu a libosti. Bojíte-li se, že neudržíte rovinu, kupte si látku pruhovanou nebo kostkovanou. Ale každopádně doporučuji bavlněnou, bude se vám dobře šít. Rozmyslete si, jak velkou tašku budete dělat a podle toho si kupte dost látky!
 
Stříhání
Nastříhejte si z látky pruh, ze kterého vytvoříte základní sáček, tedy základ tašky. Při stříhání nezapomeňte, že sešitím se připravíte o cca 1,5 cm na každé straně! A stříhejte tak, abyste si vytvořili základ s pevným dnem, tedy sešívat budete tašku po stranách.
Dále si připravte dva dlouhé proužky (cca 5 cm široké), ze kterých posléze ušijete ucha. Doporučuji je ustřihnout opravdu dlouhé, abyste pak mohli nosit tašku i přes rameno. Jako poslední si střihněte dva obdélníky, které později použijete na začistění uch.
 
Základ tašky
Připravený pruh na základ přeložíte po rubu napůl a sešpendlíte.

 

 

Sešpendlený polotovar sešijete rovným stehem, ideálně kraj prošijte dvakrát, aby lépe držel.

 

 

Nezapomeňte na vrchu sáčku látku založit, aby se vám kraj netřepil!

 

 

Tento založený okraj pak také prošijte. Tím máte hotový základní sáček.
 
Ucha
Dlouhé pruhy, připravené na ucha, k sobě přiložíte lícem a po rubu sešpendlíte. Sešijete z obou stran tak, abyste uprostřed nechali volnou látku, a ucho za pomoci zavíracího špendlíku nebo vařečky otočíte na líc.
Vznikne vám jedno dlouhé ucho.

 

 

Toto dlouhé si přeložíte přesně napůl a přestřihnete, abyste získali ucha dvě.
 
Dokončení
Nyní si rozměřte ucha, aby byla po zašití stejně dlouhá a přišpendlete je vždy na jednu stranu.

 

 

Obšijte obě strany ucha vždy ze všech čtyř stran a navíc je prošijte i na kříž. Ucho zašijte opravdu dostatečně, budete v tašce přece nosit nákupy! Stejně zašijte i ucho na druhé straně tašky.
Nakonec, aby byla taška pěkná na pohled, schováte zašitá ucha připravenými obdélníky. Tentokrát můžete jen entlovat, úprava je čistě kosmetická.

 

 

A zbývá ještě si výtvor pořádně prohlédnout, eventuálně zastřihnout nebo zapošít přebývající nitě a tím je celá taška hotová. Jestliže vám zbyla látka a máte ještě chuť šít, můžete tašce udělat obal. Ušijete ho stejně jako předtím základ na tašku.

 

 

Krásné nákupy!


Mohlo by se hodit


reklama