Úvod > hobby > Vánoce s batolaty...

Vánoce s batolaty...

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Foto archiv autorky
Vánoce s batolaty...

Konec roku se blíží a s ním i Vánoce. Máte-li doma nějakého drobečka (nebo víc drobků), jistě jsou pro vás tyto svátky milým a zábavným časem. Jestliže vaše ratolest ještě neumí číst, ale stejně by se ráda podílela na rozdávání dárků u stromečku, máme pro vás tip. Vyrobte s dětmi pro Ježíška jmenovky speciální – s fotografiemi.

 

 

Co budete potřebovat?
fotografie
barevné papíry
bílý papír – měkký
tužka
nůžky
lepidlo na papír
štětec (je-li na lepení třeba)
maličkosti na dozdobení

 

 

Máte-li možnost, vyberte si papíry různých barev, ať jsou přání veselá. Fotografií si připravte tolik, kolik chcete dělat přání, tedy 1 fotografie na 1 přání. Maličkostmi na dozdobení myslíme drobné kolíčky či dřevěné tvarované korálky. Ty seženete v každém lépe zásobeném korálkovém obchodě.
 
Postup

Z barevného papíru si nastříhejte a poskládejte přání do takové velikosti, aby se navrch vešla fotografie a dovnitř případně nějaký text. Jak jsme již říkali, poskládejte si papírů dost, ať Ježíškovi stačí na všechny balíčky.

 


připravená přání

 

Pak si vzpomeňte na dětská léta a ukažte svým potomkům, jak jsme se učili vystřihovat sněhové vločky z bílého papíru... Pěkně papír naskládejte a pak různě prostřihejte, aby vám vznikly rozličné tvary vloček. Když se vám povede každá jiná, tím lépe!

 


vystřihané vločky

 

No a pak už není nic jednoduššího. Všechny ,,součástky“ hezky nalepte na připravenou kartičku, nechte uschnout a první přání máte hotové. Samozřejmě, i do lepení zapojte přítomné ratolesti, pokud se nebojíte, že se vám zalepí od hlavy k patě.

 


hotové přání

 

Až budete mít přání celou hromadu, můžete se už jen a jen těšit na Vánoce, až si vaše originální jmenovky odnese Ježíšek a nalepí nebo přiváže je na všechny balíčky. A počkejte, až uvidíte vašeho nejmladšího drobečka, jak se batolí s velikou krabicí s vaší fotografií a u toho hlásí „máma“!

 


Mohlo by se hodit


reklama