Úvod > hobby > Vánoční stromek z mechu

Vánoční stromek z mechu

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Foto: archiv autora
Vánoční stromek z mechu

Je hezkou tradicí zdobit v čase adventu byt, dům či chalupu. Dnes jsme pro vás připravili návod na mechový vánoční stromek, který si můžete nejenom postavit či pověsit do interiéru, ale také jím obdarovat rodinu nebo přátele a známé.

 

 

 

Pokud stromek ozdobíte citrusovou kůrou, získá i patřičnou vánoční vůni, kterou můžete podpořit také kořením – hřebíček, badyán, celá skořice apod.
 
Co je potřeba k zhotovení stromečku

 

 

Z nástrojů bude zapotřebí pájka na lepení ozdob na stromek, lepidlo na přilepení mechu na papír. Nejvhodnější je Herkules. Dále nůžky, pinzeta, případně nůž. Pokud budete vyrábět stromek do květináče, pak si k upevnění tyčky připravte sádru, případně lze vyplnit květináč pískem a uzavřít vršek květináče florexem. Do florexu můžete pro ozdobu napíchat např. větvičky buxusu.
 
Postup:
Kostru stromku zhotovíme z dvouvrstvého kartonu. Mezi vrstvami musí být mezera, kam se zapichuje tyčka od stromku. Takový karton seženete v nákupním centru jako krabice od vybaleného zboží. Nakreslíte si šablonu, jak je vidět na obrázku, a podle ní vystřihnete kostru stromku. Pokud se rozhodnete zhotovit si závěs, vystříhejte stromky různé velikosti.
 
Vlastní zhotovení stromku:

 

 

Na papírovou kostru naneste lepidlo a ihned rovnoměrně rozvrstvěte a přitlačte suchý mech tak, aby zakrýval celou plochu kartonu. Tím samým způsobem nalepíte mech i na druhou stranu. Po té zlatou nebo stříbrnou nití omotáte stromek, čímž se zpevní mech a ozdobná nit poslouží jako základní prvek při výzdobě stromku.
 
K vlastní výzdobě je vhodné používat přírodní materiály. Nejpřístupnější je sušená kůra z citrusových plodů. Během adventní procházky v přírodě můžete nasbírat i různé barevné plody. Ale pozor, vše by mělo být usušené.
Najdete nás na Facebooku: Facebook
Zen shop a masáže Relax
bolesti zad, hubnutí, relaxaci to vše získáte pomocí masáží nebo terapie tradiční čínské medicíny doplněné bylinnými přípravky z TČM nebo ajurvédyreklama