Úvod > hobby > Oblečte si vlastní dárkovou krabičku...

Oblečte si vlastní dárkovou krabičku...

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Foto archiv autorky
Oblečte si vlastní dárkovou krabičku...

Už vás nebaví nudné a jednotvárné dárkové krabičky? Rádi byste své dárky zabalili stylově a velmi originálně? Není nic snadnějšího, než si nějakou tu nudnou krabičku vylepšit. Můžete použít barevné papíry anebo, jako my, kousky látek a malé ozdoby.

 

 

Co budete potřebovat?
krabička (třeba od zápalek)
zbytky látky
lepidlo na různé materiály
štětec
tužka
nůžky
kolíčky
knoflíky či jiné drobné ozdoby

 

 

Předně si vyberte krabičku, kterou budete vylepšovat. Já jsem se rozhodla zdobit krabičku od zápalek, která pak poslouží jako obal na malý dárek. Kdybyste nechtěli lepit kousky látek, můžete použít kůži, zbytky barevného papíru, suché listy, prostě co vás jen napadne.
Máte-li šikovné děti, jistě vám velmi rády pomohou stříhat i lepit.
 
Postup

Nastříhejte si látku na kousky a nalepte je na dno tak, abyste ho pokryli celé. Natírejte si lepidlem raději krabičku, abyste si látkou mohli posouvat. Kdybyste totiž natírali látku, lepidlo vysaje a bude se vám s ní špatně manipulovat.

 

 

Zalepené dno si na několik hodin přichyťte kolíčky, aby celé dílko hezky zaschlo.

 

 

Mezitím, co vám první půlka schne, si připravte látku na víko krabičky. Polepte ji stejným způsobem, jako dno. Jen dbejte na to, abyste látku pořádně založili. Pokud vám bude někde odstávat, mohlo by se snadno stát, že byste krabičku nezavřeli.

 

 

Opět nechte s připevněnými kolíčky řádně zaschnout.

 

 

Když bude celá práce suchá, můžete si ještě vrchní stranu polepit malými knoflíčky, korálky, stuhou nebo jinými drobnými ozdobami, které vás napadnou. Jestliže jste krabičku nezdobili látkou, ale třeba barevným papírem, můžete si vršek ozdobit i ornamentem (třeba květinou) z barevného papíru.

Ve vyzdobené krabičce můžete předat malý nebo větší dárek, to už dle velikosti a tvaru vaší originální dárkové krabičky.


Mohlo by se hodit


reklama