Úvod > hobby > Přivítejte jaro veselou dekorací

Přivítejte jaro veselou dekorací

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Foto: archiv autora
Přivítejte jaro veselou dekorací

Letošní zima byla skoupá na sluneční paprsky, o to víc se proto těšíme na jaro a čekáme na různá znamení, která ohlašují jeho příchod. Všimli jste si zpívajících kosů, sněženek rozkvétajících ve zbytcích sněhu, či rašících bylinek? A co doma. Máte už jarní výzdobu? My ano a poradíme, jak na ni…

 

 

Než přijde to pravé jaro, vyzkoušíme vaši šikovnost. Vyrobíte si s námi velikonoční věneček, který poslouží nejenom jako svěží výzdoba k blížícím se svátkům jara, ale současně i jako vhodný dárek pro vaše blízké.
A protože to bude práce jednoduchá, nezapomeňte k veselému tvoření přizvat i děti. Uvidíte, jakou budou mít z hotového věnečku radost!
 
Budete potřebovat:
- tavnou pistoli (napájení 100-240V, 40W)
- silnější drát na zhotovení kruhu, místo drátu lze použít ohebnou vrbovou větvičku
- tenký drátek nebo režnou niť
- kleště
- symboly jara, jako jsou vajíčka, kuřátka, kvítka, vše je k dostání v prodejnách květinářství nebo ve větším zahradnictví (v příznivé cenové relaci)
- břečtan popínavý (je symbolem přátelství a věrnosti), roste volně v přírodě, bývá vidět i na zahradách, občas ve starých parcích
- barevná stuha

 

 

Postup:
Nejdříve uděláte kruh potřebné velikosti z drátu nebo z vrbového proutku. Kolem kruhu ovinete břečťan a tenkým drátkem nebo režnou nití připevníte. V této části je třeba se rozhodnout, zda věneček bude zavěšen (na dveře, na zeď), nebo bude sloužit jako dekorace na stole. 
 
Po té budete na věneček připevňovat symboly jara, které jste zakoupili, ale mohou to být třeba i vlastní výrobky, například papírová vajíčka, kytičky, nebo barevné stuhy atd. Fantazii se meze nekladou. Navíc je zde prostor pro děti, které mohou nakreslit vajíčko, kytičku, kuřátko apod., vybarvit a vystřihnout z papíru.

 

 

K vlastnímu připevnění jednotlivých ozdob je vhodné použít tavnou pistoli. Lepidlo samovolně nestéká, hrot pistole je potažen tepelně odolnou gumou a chrání proti popálení. Ale pozor, tavná pistole je pod síťovým napětím, takže byste při manipulaci s ní měli být obezřetní. Jinak je práce s ní poměrně jednoduchá, po zahřátí se nanese kapka lepidla na lepený předmět a ten se lehce přitlačí na místo. Stejně postupujete při nalepování dalších ozdob.

 

 

Krásné jaro všem!


Mohlo by se hodit


reklama