Úvod > hobby > Vytvořte si originální podložku pod hrnec, kterou v žádném obchodě nekoupíte

Vytvořte si originální podložku pod hrnec, kterou v žádném obchodě nekoupíte

Rubrika: Dekorace    Vyšlo:
Autor:    Foto: www.witt-international.cz , www.abeautifulmess.com
Vytvořte si originální podložku pod hrnec, kterou v žádném obchodě nekoupíte

Sháníte do kuchyně podložku pod hrnec a nemůžete najít takovou, která by k vaší kuchyni seděla materiálem, stylem i barvou? Ač obchody nabízí nepřeberné množství, tu pravou prostě ne a ne najít? Pak přestaňte hledat a raději si vyhraďte čas na výrobu vlastní podložky.
 
Máme pro vás tři tipy na to, jak si vyrobit originální podložku pod hrnec, která pro vás bude praktickou a zároveň krásnou kuchyňskou dekorací. Podložka skvěle ochrání kuchyňskou linku při odkládání horkých hrnců a pokliček.
 
Látková podložka pod hrnec
 
Začneme látkovou podložkou pod hrnec. Tu můžete sladit i s  chňapkou a utěrkou.
 
Na její ušití budete potřebovat:
- látku
- jehlu
- nůžky
- plsť      

Zdroj Foto: www.witt-international.cz

 

Postup je velmi jednoduchý. Pokud chcete mít podložku velkou 15x15 cm, látku i plsť ustřihněte 15x30 cm. Počítejte s tím, že po zašití se vám podložka o cca 1 cm zmenší. Oba materiály přehnete tak, abyste dostali požadovaný rozměr a aby plsť byla na vnější straně. Po obvodu třech stran podložku prošijete. Vznikne vám kapsa, kterou obrátíte látkou navrch. Zbylou nedošitou stranu zašijte a přidejte do ní poutko.
 
Podložku můžete využít pro uchycení horkých předmětů, pokud zrovna nemáte po ruce chňapku. Ti šikovnější si navíc mohou podložku zkombinovat z více látek, našít na ní krajku nebo si ji celou prošít dle libosti.
 
Oblázková podložka pod hrnec
 
Krom látky můžete pro výrobku podložky využít oblázky. V tomto případě už podložka nebude sloužit pro uchycení horkých předmětů, za to bude velmi odolná.
 
Na její výrobu budete potřebovat:
- placaté oblázky
- transparentní chemopren
- štěteček
- podložku na přilepení
 
Podložkou může být například staré prkénko nebo tvrdý karton papíru. Oblázky pak snadno nasbíráte na dovolené nebo zakoupíte v obchodě. Poté, co máte přichystané všechny potřebné materiály, se můžete pustit do práce.

 

Zdroj Foto: www.abeautifulmess.com

 

Oblázky si rovnoměrně poskládejte na podložku, teprve až zjistíte, kolik a jaké oblázky využijete, začněte je z jedné strany natírat chemoprenem a přilepovat k podložce. Vaši praktickou dekoraci nechte do druhého dne zaschnout.
 
Podložka pod hrnec z kolíčků
 
Máte doma navíc asi 26 kolíčků na prádlo? Pokud ano, pak se jich rozhodně nezbavujte a využijte je k výrobě podložky pod hrnec.
 
Potřebovat na její výrobu budete:
- 26 ks dřevěných kolíčků
- lepidlo Herkules
- štěteček
- bezbarvý lak na dřevo
 
Nejdříve zbavte dřevně kolíčky drátků. Pokud jsou kolíčky mírně poškozené, jemně je osmirkujte. Kolíčky si dejte všechny těsně vedle sebe, až z nich vytvoříte kolečko. Poté začněte kolíček ke kolíčku slepovat lepidlem. Po zaschnutí můžete podložku přetřít bezbarvým lakem.
 
Pokud šití není zrovna vaší doménou, oblázkům neholdujete a dřevěné kolíčky doma žádné nemáte, pak můžete vyzkoušet podložku pod hrnec třeba z korálků nebo dokonce i z drátů. Kreativitě se při výrobě meze nekladou.


Mohlo by se hodit


reklama