Úvod > hobby > KUPUJETE LEVNÉ NÁŘADÍ ?

KUPUJETE LEVNÉ NÁŘADÍ ?

Rubrika: Renovace    Vyšlo:
Autor:    Foto Bosch
KUPUJETE LEVNÉ NÁŘADÍ ?

Otázka na rozehřátí. Správného nářadí není v domácnosti nikdy dost. Téměř vždy zjistíte, že Vám nějaký důležitý nástroj, nebo pomůcka chybějí. Naštěstí dnes si už je možné chybějící kus koupit v kterémkoli marketu zároveň s pečivem. Jste nakloněn takovému nákupu ?

Asi čekáte, že se začnu zatracovat všechny ty  koutky pro kutily, obchody typu „vše za 39 a bazary s levým nářadím, jak nám berou zákazníky. Jenomže oni nám zákazníky neberou, protože jsme zaměřeni na mnohem náročnějšího spotřebitele, zpravidla profesionála. Ale populární existence všech těch obchůdků a hobby koutků  jen potvrzuje zájem české veřejnosti o nákupu nářadí. Pořád ještě jsme národ kutilů. A nakonec i kutil poté, co “střelí kozla“ v nějakém marketu, stejně zpravidla skončí u nás.  

Máte pravdu, to byla trochu otázka na tělo. Přesto ale, jak se Vám vede v prostředí, kde existuje tolik specializovaných hobby marketů a stále se otevírají další ?

My působíme na českém trhu od roku 1992, vybudovali jsme si svůj  okruh zákazníků dávno před touto novou vlnou hobbymarketů. Profesionálové mají na svůj obchod jiné požadavky než běžný zákazník. Oceňují šíři a hloubku našeho sortimentu, odbornost našich prodejních manažerů a jejich schopnost nabídnout přesně to, co hledají, spolehlivost záručního a pozáručního servisu a v neposlední řadě i uvádění zajímavých  novinek. Toto všechno a ještě více nemohou ti giganti prostě nabídnout. Navíc i  my máme svoje akční nabídky.

Neříkejte, že Vám ta nečekaně pestrá nabídka nedělá starosti. Všichni přece víme, že pro českého zákazníka je dnes největším lákadlem nízká cena a akční nabídky. Znáte to. Nekupte to za ty peníze.

Z počátku se to tak jevilo. V dnešní době je už ale většina zákazníků proškolených životem. Pomalu mizí přesvědčení, že u značkového nářadí se platí jen ten nápis anebo že značka je všechno , co má na sobě  napsané nějaké jméno. S širokou nabídkou se mění i nároky na řadu vlastností, na které zákazník v období nedostatku ani nepomyslel. Každý nový šroubovák šroubuje, vrtačka vrtá, pila řeže. Otázka je jak dokonale, jak dlouho a také jak pohodlně a především  bezpečně.

V tom máte pravdu už moje babička říkávala, že tupý nůž je daleko nebezpečnější než ostrý, na který se nemusí tlačit

Kdyby jen to. Vaše babička nemohla vůbec tušit, že v budoucnu se budou v rámci levné nabídky vyrábět nože, které neprochází rukojetí, ale jsou do ní jen nakrátko nasazeny, pily ,které neumí řezat rovně a kladiva, která při první ráně odlítnou z násady. Tedy nahlédnuto očima babičky. Dnešní nástroje a nářadí, které se dnes běžně používají jsou mnohem komplikovanější, specializovanější a mohou produkovat daleko více nečekaných problémů. Vrtačky se sotva točí a nakonec začnou smrdět,  brusky při broušení poskakují a pily řežou jen některé dřevo. To jen pro představu čtenářů. Samozřejmě v odborné debatě bychom těch rozdílů našli a uvedli mnohem více.

Přesto si myslím, že čtenáře jen těžko přesvědčíte, aby investovali poměrně značné částky do nářadí a nástrojů, které na rozdíl od profesionálů, potřebují jen občas?

To by bylo opravdu zbytečné. Možná, že běžní zájemci ani netuší, že špičkové firmy jakými třeba bezesporu jsou  BOSCH nebo NAREX, běžně nabízejí nářadí ve dvou řadách – pro kutily HOBBY a řadu PROFESIONÁL. Jsou rozlišeny barevně. A tak třeba modrý BOSCH je spolehlivým a výkonným průvodcem každého profesionála. Zelená řada zase cenou uspokojí kutily.  Konstrukčně i cenově jsou jednotlivé řady řešeny tak, aby  uspokojovaly nároky každého zákazníka. Pro srovnatelnou kvalitu hovoří skutečnost, že nejeden řemeslník volí uvážlivě řadu HOBBY, pokud například není práce s tímto nástrojem jeho hlavní pracovní činností.

Co byste tedy sám na závěr naším čtenářům pro správnou volbu nářadí přál ?

Víte, levná a někdy velmi naléhavá letáková nabídka přesvědčí leckterého člověka, aby si zakoupil nástroj, který by za běžných okolností ani netoužil vlastnit. Dříve prý tatíkové při cestě syna „do světa na zkušenou“ radili : „Kdybys viděl ležet na cestě topůrko, kdyby bylo ze zlata, nezvedej ho. S tím se musí pracovat.“ Každý kutil by měl zvážit, co si chce realizovat ještě sám a s jakým nářadím. Pokud je hlavní motivací myšlenka “nekup to za ty peníze“, asi by bylo lépe, aby se nákupu vyhnul, nechal lákavou frézu ležet vedle rohlíků  a požádal o pomoc, zkušeného souseda, nebo si najal řemeslníka.  Pokud si chce dopřát radost osobní realizací, potom dříve nebo později se určitě osobně, nebo na našem e-shopu  www.naradi-lebeda.cz setkáme. Jde jenom o to, aby rozčarování ze špatného nářadí bylo časem jen dobrým příběhem pro pobavení a ne katastrofou.
Otázky majiteli firmy Nářadí LEBEDA za Vás položil Životní styl cz

A nezapomeňte, že až do 31.10.2007 probíhá s firmou Nářadí Lebeda SOUTĚŽ O CENY !


Mohlo by se hodit


reklama