Úvod > hobby > V každé domácnosti je co opravovat. Ale čím?

V každé domácnosti je co opravovat. Ale čím?

Rubrika: Renovace    Vyšlo:
Autor:    
V každé domácnosti je co opravovat. Ale čím?

Věci, které běžně používáme, mají tendenci žít svým vlastním životem. Ten se často škodolibě vymyká naším potřebám. Nemusíte být zrovna zaujatí kutilové na to, abyste občas nezatoužili mít po ruce správné nářadí. Vaše četné příspěvky tušenou skutečnost jen potvrzují. Ostatně chyby jsou královskou příležitostí k tomu, abychom se něčemu naučili. Na druhé straně je možné řadu zbytečných rizik omezit třeba tím, že budete věnovat pozornost tomuto souhrnu, který pro Vás napsali odborníci z firmy Nářadí LEBEDA :

Co je doma nezbytné?

1. středně velké ocelové kladivo s dřevěnou rukojetí
Hodí se vždycky. Když něco nejde spravit, vždycky můžete „dát do toho čtyři rány a už je to hotovo“, uleví se Vám. Kromě zatloukání a přibíjení, lze kladivem ledacos narovnat, ale také pokřivit. Při práci s kladivem je důležité trefit se do správného bodu, což  je oč tu běží.

2. izolované šroubováky křížové i ploché nejrůznějších velikostí.
Izolované jsou jistější. Nikdy dopředu nevíte, co a kde s nimi budete šroubovat. Samozřejmě že nebudete pracovat s předměty pod napětím. Jde jen o to být připraven na to, kdyby tam napětí náhodou bylo. Důležitá je poznámka „nejrůznějších velikostí“. Malým šroubovákem velký šroub nepovolíte, naopak si neporadíte také. Nesprávně zvolené šroubováky mají při neúspěšných pokusech schopnost znehodnotit hlavu šroubu. Posléze už nepomůže ani vypůjčený šroubovák správný. Můžete si vypomoci i špičkou kuchyňského nože za předpokladu, že si předem nachystáte desinfekční roztok a leukoplast.

3. izolované kombinované kleště
Kombinované kleště nepřestávají  být malým zázrakem domácí techniky. Kromě pevného uchycení, ke kterému jsou určeny, jde s těmito kleštěmi dělat téměř všechno, i když pro 90% činností,  které s nimi děláte, jsou ve skutečnosti naprosto nevhodné. Například – kleštěmi jde jen málo co bez poškození povolit, nebo utáhnout.

4. Dlouhonosné kleště z kalené oceli
Pro jejich použití platí tatáž pravidla jako pro kleště kombinované, kterým se podobají.

5. Malá sada imbusových klíčů z poniklované karbonové oceli
Kdo nezažil tu radost, nepochopí. Potřebujete něco odmontovat, nebo připevnit zpět – nasadíte a bezpečně otáčíte. Těch marných pokusů před tím. Darmo vzpomínat. Klíče,  to je síla. Kdybyste je použili jednou za rok, stojí to za to.

6. elektrická ruční vrtačka s příklepem (a základními vrtáky a příslušenstvím)
Bez hmoždinek nic nezavěsíte, bez vrtačky hmoždinku nezapustíte. Bez spolehlivé vrtačky nic nesešroubujete, tedy neopravíte. Kromě toho umí ruční vrtačka brousit, leštit, řezat, a mnoho dalšího, pokud se vybavíte rozmanitým příslušenstvím. I netechničtí lidé nedají na  správnou vrtačku dopustit.

7. Nezbytné pomůcky
- výsuvný metr 3M
- tužka
- ostrý nůž
- universální lepidlo
- ochranné rukavice

Pokud budete mít doma koutek a v něm výše popsané nářadí, můžete se svými věcmi v pohodě vyjít. Úmyslně jsme nezmínili přímočarou pilku, pilníky a další nářadí, jehož použití vyžaduje pevné upnutí opracovávaného předmětu (ve svěráku). Nezmínili jsme ani zásobní spojovací materiál, který Vám šetří čas a kolena, protože vypadené (odšroubované) šroubky mají neodvratnou tendenci mizet. Při složitější údržbě prostě zjistíte, že podlaha je pouze zdánlivě nepropustná hmota. Všechno důležité mizí v tunelu „pod podlahou“, pracujete –li venku, tak „pod zemí.“  Ten tunel se nám lidem  pak vyjeví až několik okamžiků před definitivním koncem. (Aha, říkáte si potom, tak tady je to všechno, co jsem v životě hledal)

Co je doma k nezaplacení

Jako odborníci bychom Vám ale doporučili mířit přece jenom výš. Bydlení se jenom neopravuje, ale také tvoří. V každém bytě, o domku nemluvě, se najde něco co bychom si přáli jinde, anebo jinak. Říkává se, že nejsou lidi. Máme pro Vás trumf a možná i typ na vánoční dárek. Je malé, lehké, šikovné a nesmírně pracovité. Pří úpravě domácnosti se bez něj jen těžko obejdete -  vrtací kladivo BOSCH.
Vrtací kladivo Bosh pro kutily především bez problému vyvrtá cokoliv -  beton, cihly dokonce i kámen a po vypnutí příklepu i železo a dřevo. Vrtací kladivo Bosh, také seká do zdiva. Jen kdo takovou práci nedělal a nemá představu- úpravy spojené se sekáním zdiva vyžaduje. S vrtacím kladivem Bosch je to zábava.  Vrtací kladivo Bosch díky možné regulaci a změně otáček lze použít i na šroubování. Vrtací kladiva BOSCH jsou pojem. Setkáte se s nimi na každé stavbě a v každé dílně. Varianta pro domácí kutily PBH 2000 je silný a šikovný stroj s motorem 550 Watt a energií  úderu 1,5 kj. Je výzvou muži ke každé domácí práci, už jenom tím ženy určitě nadchne.

Toto kladivo, stejně jako další kvalitní nářadí zakoupíte u firmy Nářadí Lebeda, kde Vám také poradí s výběrem dalšího nářadí pro domácnost i profi práci

A nezapomeňte, že až do 31.10.2007 probíhá s firmou Nářadí Lebeda SOUTĚŽ O CENY !


Mohlo by se hodit


reklama